Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-11, 22:28   #1
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Circulat in italia cu nr. de romania

salutare tuturor
Am un cielo cu numere de romania adus in italia si din cate am inteles ai voie doar un an sa circuli in tara lor cu numere romanesti
este adevarat?

o seara buna
__________________
Si inca ceva, Colin McRae si-a inceput cariera la 16 ani asa ca ignora-i pe cei care iti spun sa-ti bagi mintile in cap si sa-ti iei permisul mai intai si apoi cine stie ce troaca doar ca sa pari responsabil in ochii unora pentru care poate masina este doar un fier care te duce din A in B. Urmeaza-ti visul tau oricare ar fi ala si NICIODATA nu trai viata altuia
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 05-07-11, 10:27   #2
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Circulat in italia cu nr. de romania

ar fi bine daca ai putea doar un an, din ce stiu eu maxim 3 luni, oricum daca vrei ca sa circuli cu masina ta cu numere de romania trebuie sa o inscrii pe alta persoana care sta in romania, de exemplu, parinti, bunici ceea ce o fi, in cazul ala masina nefiind proprietatea ta nu poate sa iti faca nimic, in caz ca ii numele tau in acte si te opreste se leaga de tine si amenda ii undeva de la 400/500 de euro in sus cu tot cu sechestru.
__________________


------ Nu e prost cine nu ştie, e prost cine nu întreabă------
adytzy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 00:41   #3
5inci
Peugeot Driver

Stage 5
 
5inci's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,127
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
Default Re: Circulat in italia cu nr. de romania

Eu am stat cu masina aproape 1 an de zile si nu s-a luat nimeni de mine.Ba chiar nu era luna sa nu ma opreasca politia sa imi ceara documentele.Acum din ianuarie voi venii iarasi cu masina.Am un prieten e de 3 ani cu masina aici cu nr de Ro , el fiind propietar in acte si nu are nici o problema.Daca vorbesti frumos , nu faci prostii cu masina nu ai nici o treaba cu ei.
5inci is offline   Reply With Quote
Old 10-12-11, 00:15   #4
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: Circulat in italia cu nr. de romania

De unde stiu ei cand ai intrat in tara lor cu masina ? Nu mai au vama.

Am stat acolo 8 ani si multi dintre prietenii romani de acolo aveau masinile inmatriculate pe romania fara niciun stres
__________________
Piese pentru masini americane si masini de lux / sport la preturi rezonabile !
0731.439.105 | fabi@americanmusclecars.ro
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 19:17   #5
95SAAB

Stage 2
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default Re: Circulat in italia cu nr. de romania

daca nu ma insel, doar daca ai rezidenta nu ai voie sa circuli cu masina mai mult de un an de zile de la momentul obtinerii rezidentei.
95SAAB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -