Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-12-08, 02:11   #1
sez me
Renault Driver

Stage 3
 
sez me's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 92
Member of:
[RENAULT]
Default 4Tuning - o mica mare familie

in primul rand, imi cer scuze in caz de nevoie daca nu am incadrat unde trebuie topicul.
am deschis topicul asta in speranta ca nu sunt singurul care gandeste ca sunt deja foarte multe exemple de poze / filmari de la accidente care ar trebui pe toti sa ne faca sa ne gandim: merita? viteza, vitejie, graba...

nu este prima oara cand ma uit la topicul deschis aici pe forum cu si despre accidente de pe la noi si nu numai. prima oara cand am vazut astfel de poze, ne-editate, cu... urmele de oameni, nu mi-a venit sa cred ca au fost candva oameni si nu sunt doar niste manechine.

de fapt ce vreau? de ce va stresez si pe voi?

nu am pus numele topicului la intamplare. ci ma tot gandesc la faptul ca, nu sunteti putini cei care purtati cu mandrie abtibildul 4Tuning. de la dacii vechi, la bmwuri de ultima generatie, am vazut de toate.
am 21 de ani, si nu sunt nici prea-prea nici foarte-foarte. nu sunt membru "concret" (nu am abtibild si nici nu particip la intalniri / evenimente organizate de voi) 4Tuning dar conduc de aproape 2 ani de zile si desi sunt constient ca e doar inceputul, mi-au fost date sa vad cate una alta (ma refer la incidente rutiere) dar am un prieten prin intermediul caruia am mai fost in trecere prin locuri in care saptamana de saptamana se strang mai multi pasionati de automobilism.

ma lungesc degeaba? probabil ca da.

concret: asa cum aveti si purtati acel insemn ce va denumeste ca membrii al acestui stil de viata / fenomen (automobilism / pasiune pentru masini) nu se poate crea si purta cu aceasi mandrie un abtibild menit sa responsabilizeze conducatorii auto?

nu ma intelegeti gresit. nu merg cu 50km/h pe zona de limitare 70 dar da: las intotdeauna distanta in fata mea pana la urmatoarea masina desi asta de obicei il face pe vreunu din spatele meu sa ma depaseasca, si da ma opresc la semafor desi am verde ca sa nu blochez intersectia, si exemplele pot continua.

am subliniat ceea ce sper sa ajunga la cei responsabili de imaginea 4Tuning si sa fie mai usor oricui se grabeste sa termine de citit topicul asta pentru a intelege esentialul.
nu ati vazut destule? poate chiar ati si trait destule?

voi, 4Tuning (cred eu ca de la management pana la fiecare membru) ati ajuns o autoritate (nu din punct de vedere legal) in lumea pasionatilor auto din Romania. poate ne putem asuma impreuna responsabilitatea si sa incercam cel putin.

PS: nu sunt de acord cu cei care considera ca in Romania se petrec cele mai multe incidente rutiere la fel cum sunt constient si ca sunteti multi (romani) cei carora le place sa conduca si o fac foarte bine doar ca este pacat de momentele in care uitati ca strada nu este un circuit in care va puteti etala valentele si ca pe langa viata noastra, punem in pericol si vietile altora.
__________________
1. Don't take life for granted... Cherish it...

2. Daca nu iti pare rau de viata ta... macar gandeste-te la altii inainte sa accelerezi...
sez me is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -