Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-12-08, 22:42   #1
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Probleme cu Mastertuner

Pentru inceput vreau sa va spun ca am marele ghinion sa fiu vecin cu firma Mastertuner.
Se pare ca in ultimul timp nesimtirea crasa de care dau dovada angajatii si apropiatii acestei firme este in crestere si in aceasta seara a atins apogeul ...

Sa incepem cu inceputul ....

Zgomotul de la vap-urile spalatoriei trezesc din morti toate blocurile din jurul firmei in fiecare dimineata ... in fiecare zi se tureaza la blana motoare care mai de care fara tobe si efectiv i-mi vibreaza geamurile ... problema este ca fenomenul asta se intampla de multe ori si noaptea la ore din cele mai tarzii... se pare ca oamenii sunt si noctambuli nu numai nesimtiti !

Acum sa ajungem la o problema si mai deranjanta creeata de aceasta firma ... locurile de parcare ...

Desi detin o curte destul de incapatoare toti angajatii firmei parcheaza in afara acesteia. nici asta nu ar fi foarte deranjant deoarece pana la urma fiecare parcheaza unde vrea pe domeniul public dar cand deja se fac blocari de alei si drumuri devine o problema...

Nu odata un papuc galben al firmei blocheaza o alee pe care de obicei se intra cu masina, ul logan albastru MCV parcheaza pe trotuar de nu mai are nimeni loc sa treaca etc.

Si acum ultima ... astazi dupa pranz ajung acasa si gasesc doua masini un ochios W210 negru cu B xx EEE si un seria 5 e34 alb perla (masini obisnuite de ceva vreme la intrarea in mastertuner) parcate in paralel blocand o alee cu vreo 4-5 locuri libere. Eu evident parchez in fata lor si ii blochez.

Dupa cateva ore cobor si i-mi gasesc masina mutata cu japca vreo 4-5 m, cu numarul fata atarnand , stergatoarele ridicate si toate 4 rotile pe pana ... mentionez ca este vorba de o dacie rosie cu numere de PH... evident ochiosul si 5-arul nu mai erau acolo ...

Chestia asta deja a pus capac ...

Tin sa informez public pe aceasta cale conducerea firmei mastertuner ca din acest moment i-mi voi dedica tot timpul meu liber (si credeti-ma am foarte mult) sa le fac toate problemele pe care le poate o firma suferi ... cu alte cuvinte ... suntem in razboi !

Absolut toata lumea din acel perimetru este deranjata de atitudinea acestor oameni iar eu personal ma voi ocupa sa ii indrum si sa le canalizez eforturile impotriva mastertuner !

Eu stiu foarte bine cum se tine in picioare o pravalie de asa anvergura in relatiile cu autoritatile statului dar sunt curios daca o plangere pe zi de la 20-30 de oameni va lasa aceste autoritati indiferente !

Pe de alta parte daca nu se poate rezolva nimic pe aceasta cale ... exista si alte metode ...

Acestea fiind spuse ... ii dam inainte sa vedem la ce cote mai poate ajunge nesimtirea unora si de partea cealalta a baricadei nebunia mea !
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline  
Old 05-12-08, 23:32   #2
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

Nasol sa aud asta despre MasterTuner...dar na...ata ete...daca as fi judecator si as analiza situatia cred ca ai avea castig de cauza...dar te intreb cva...nu ca ar schimba datele...tiau spart cauciucurile sau doar desumflat??...oricum...luati si voi masuri...

eu pe de cealalta parte...sa fiu vecin cu mastertuner...cred ca as fi pe acolo toata ziua ) si sa aud motoare turate toata ziua? marfaaa ) evacuari turbate?? marfaaaa...na...acum cred ca pe unii deranjeaza...(o afacere din asta ar trebui mutata undeva intro zona mai slab populata...)...oricum...sper sa cadeti la pace cumva...
morpheusmaster is offline  
Old 06-12-08, 12:30   #3
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

-Are dreptate , cunosc situatia , eu stau la curte si am in fata garajului "NU PARCATI" si vara asta a parcat una cu-n s3 rosu , patroana de la canalli de pe dorobanti si mama a rugat-o frumos sa isi mute masina ca nu aveam unde parca si asta s-a luat in gura cu ea si a dat in maikmea , am coborat jos si i-am facut praf : stergatoare , geam , si i-am dat una in bot de i-am facut gaura in barbie ca vorba lui fara razboi nu merge in tara asta magnifica si acuma ma judec cu dansa .

-Cu autoritatii-le nu cred ca rezolvi nimic sincer , MasterTuner , fiind o firma mare asta inseamna ca are si SPATE , asa ca cel mai bine iti faci singur legea , ca da banu si scapa si dupa ai si tu probleme aiurea...mai grave decat sa-ti desumfle 4 caicucuri ...o zi buna
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline  
Old 06-12-08, 18:37   #4
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

Sooo tupee la baba (aia cu s3) ) auzi...parchezi in fata casei omului si tot ea cu tupee? ...doamne doamne...

si are dreptate la faza cu mastertueru ...eu zic ca 1 lucru care sa il faci este sa mergi frumos in sediu sa vb. pe cale amiabila cu unul dintre directori sau chiar patronul daca se poate...sa ii explici frumos...si apoi vezi de procese si alte tampenii...
morpheusmaster is offline  
Old 06-12-08, 20:44   #5
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

noutati - ieri seara l-am cautat pe cineva din conducerea firmei mastertuner si nu am reusit sa gasesc pe nimeni , primind explicatia ca sunt plecati pe termen nelimitat din firma. astazi in jurul orei 12 sotia mea s-a dus pana la ei sa intrebe din nou daca poate vorbi cu cineva din conducere. acelasi raspuns - conducere pecata pe termen nelimitat. in concluzie . sotia mea i-a transmis celui cu care a vorbit sa transmita la randul sau conducerii ca incepand cu luni de dimineata vom trece la represalii pe toate caile posibile si nu neaparat din cauza a 4 cauciucuri de dacie ci mai mult din cauza nesimtirii si a unor lucruri repetate in mod curent. Ca urmare a acestei discutii la ora 16 am iesit din bloc si am gasit masina in aceeasi pozitie dar , surpriza, cu absolut toate 4 rotile umflate... ce concluzii trageti din aceasta poveste?
Ford_V6 is offline  
Old 07-12-08, 15:46   #6
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

Un exemplu care ar trebui urmat ar fi introducerea permiselor de parcare .
Exemplific, in Londra ti se elibereaza permis de parcare pentru zona in care locuiesti(daca e cazul) .
Daca nu detii acest permis, nu ai voie sa parchezi (exista zeci de stalpi cu tablite care te atentioneaza) intr-un anumit interval orar, de regula ore de lucru .
Amenzile sunt destul de usturatoare si rar se recurge la a se ridica masina, doar daca incurca in vreun fel traficul .

Parerea mea este ca ar trebui mai intai sa discuti cu cineva din conducere,atunci cand vor fi de gasit membrii conducerii, si sa incercati sa rezolvati pe cale amiabila .

In caz contrar, multe poze si reclamatii dar nu cred ca vrea nimeni sa se ajunga la asta .
__________________
BC-20-LET is offline  
Old 07-12-08, 16:36   #7
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

Iar faza cu cauciucurile umflate la loc e un semn de colaborare...si se vede ca nu vor sa ajunga la autoritati...va intelegeti voi cumva...c drq...sunteti oameni mari
morpheusmaster is offline  
Old 10-12-08, 15:47   #8
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

incearca sa pui o rezerva desumflata in portbagaj,sa vedem daca o umfla )
si acum serios vorbind...cum a zis si morpheus,incearca sa discuti cu ei...daca s-au hotarat sa iti faca rotile la loc,inseamna ca is totusi oameni cu cap...isi fac doar meseria
eMH is offline  
Old 11-12-08, 15:11   #9
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

lasa si tu capota desfacuta,iti pun baietii un chip si va imprieteniti
bmwm5 is offline  
Old 11-12-08, 17:01   #10
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

=))) TARE DE TOT FAZA CU CAPOTA ) Asa sa faci...) si poate in loc de un cipulet o sa iti faca acolo baietii de pleci cu ea pe platforma...oricum...am vazut ca mastertuneru au sediu in Tei...am sa fac si eu o plimbare ca nu's departe...sa vad si eu ce e pe acolo

Lateredit: eu cred ca sa calmat situatia datorita faptuli ca e frig...si e recesiune economica...si din atea 2 motive nu mai vine lumea la tunarit...ia stai t sa vina primavara sa vezi cum iar se desumfla cauciucurile ) (sper din tot sufletul sa ramana doar o gluma)
morpheusmaster is offline  
Old 17-12-08, 12:07   #11
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

Eu sunt unul din cei care conduc firma si tocmai m-am intors din Africa de Sud dupa un training la Unichip. Tocmai am dat de acest subiect si m-am documentat putin. Vineri seara a fost parcata aceasta masina in asa fel incat bloca accesul nu doar a celor 2 masini ale angajatilor pe aceea alee, dar in primul rand intrarea in service... Evident ca nu au avut alta optiune mecanicii decat sa o mute si cu un pic de exces de zel sa desumfle (nu sa intzepe sau taie) cauciucurile respective, care apoi le-au umflat la loc cu de la ei putere tocmai ca sa nu ramana nimeni cu o impresie puternica.

Poate ca nu au actionat foarte elegant, insa avand numere de alt oras au crezut ca omul nu intelege ca blocheaza o intreaga intreprindere, dar vad ca totusi Ford V6 stie ca existam acolo si avem o poarta... Apoi a doua zi au umflat rotile si au mutat masina la loc... Da, sunt de acord ca nu suntem cei mai placuti vecini, insa asta e domeniu nostru de activitate. Da, folosim aceeasi alei publice ca sa parcam masinile angajatilor, dar avantajul e ca ele pleaca peste noapte. TOTI vecinii care au venit la mine si mi-au zis ca ei in ziua respectiva chiar nu au unde sa parcheze masina au gasit la mine intelegere si au parcat masinile peste noapte la noi in curte evident gratis. Cele 4 locuri de parcare care dau din alee sunt practic pe proprietatea noastra, si totusi sunt folosite de primul venit si multi vecini au gasit o solutie parcand acolo. Cartierul nostru e unul foaarte dens si intradevar e greu de gasit un loc de parcare, si evident asta naste o gramada de energii negative. Insa eu cred ca dialogul e calea, asa ca to rog suna-ma la numarul din semnatura si o sa gasesti tot respectul cuvenit unei bune vecinatati. Poate apucam sa si discutam despre tuning, ca stiu ca am mai facut-o pe acest forum in trecut.
__________________
TUNING TO PERFECTION
www.mastertuner.ro
Bucuresti, Teiul Doamnei 92
Tel.:0722275522/021 242 42 81
MasterTuner is offline  
Old 17-12-08, 18:51   #12
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Probleme cu Mastertuner

Acestea fiind spuse, cred că problema e rezolvată !
Gabi is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -