Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SEAT > Alte discutii Seat

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-05, 23:03   #1
mircea21

Stage 3
 
mircea21's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 80
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default noul leon,si l-a mai luat si altcineva de pe-aici?

Eu mi-am luat de o saptamana noul leon,sport-up 2.0 tdi 140cp si as fi curios sa aflu ce credeti despre masina asta...
mircea21 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-05, 05:53   #2
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

si eu am avut de ales intre exact leonul care il detii tu si toyota avensis.
Stiu sunt 2 clase diferite si din pacate a fost cumparat avensisul dar pot spune ca am condus masina ... laser frate cat despre look , superba mai ales manerele ascuse de la usile din spate. cand stai la volan ai o vedere foarte larga si bine asezata a drumului.Pe mine unu m-au incantat felul in care actioneaza stergatoarele si spatiul de pe parbriz pe care il acopera cand sunt actionate

Un lucru in minus totusi pe care si dealerul ni l-a comunicat.Masina e rigida.Era foarte rigida si fara suspensiile sport, mai ales cu suspensiile sport simti orice mica imperfectiune a drumului.

Itzi urez sa o conduci sanatos si sa nu ai nici un incident neplacut cu ea
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 03-11-05, 19:24   #3
mircea21

Stage 3
 
mircea21's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 80
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Iti multumesc pentru urarile de bine si ai dreptate,masina,cel putin a mea cu suspensii sport e destul de rigida dar avantajul este ca sta foarte bine in curbe.Cat despre aia fara suspensii sport nu stiu ce sa zic,nu am condus dar daca este asa cum spui tu asta e intr-adevar un minus...
mircea21 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-05, 01:08   #4
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
si eu am avut de ales intre exact leonul care il detii tu si toyota avensis.
Stiu sunt 2 clase diferite si din pacate a fost cumparat avensisul dar pot spune ca am condus masina ... laser frate cat despre look , superba mai ales manerele ascuse de la usile din spate. cand stai la volan ai o vedere foarte larga si bine asezata a drumului.Pe mine unu m-au incantat felul in care actioneaza stergatoarele si spatiul de pe parbriz pe care il acopera cand sunt actionate

Un lucru in minus totusi pe care si dealerul ni l-a comunicat.Masina e rigida.Era foarte rigida si fara suspensiile sport, mai ales cu suspensiile sport simti orice mica imperfectiune a drumului.

Itzi urez sa o conduci sanatos si sa nu ai nici un incident neplacut cu ea

1.leonul fara pachetul sport up nu este rigid cred ca ai dor impredia ca e rigid dar nu e....iar pachetul sport up intradevar sta pe strada poate chiar mai bine ca un gti...mie unu asa mi s-a parut.
im570rm is offline   Reply With Quote
Old 21-12-05, 13:40   #5
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default

Sal Mircea, sunt Razvan (baiatu lu Remus) .. misto masinutza ai, duminica am vazut si eu ce poate si chiar are mare potential. Pt un diesel rupe..te-ai tinut f.bine de Honda Civic Type R aia care rupe si e si benzina...felicitari si tine-o tot asa . Intr-o luna jumate imi iau si eu masina ori Afla Romeo 156 2.5 v6 24v 210 cai cam asa..ori Seat Leon ca a lu Dany.. 1.9 tdi ori Cupra ..vedem ..numai bine !!
__________________


Opel Calibra 2.0 16v SFI
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 21-12-05, 13:41   #6
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default

Sal Mircea, sunt Razvan (baiatu lu Remus) .. misto masinutza ai, duminica am vazut si eu ce poate si chiar are mare potential. Pt un diesel rupe..te-ai tinut f.bine de Honda Civic Type R aia care rupe si e si benzina...felicitari si tine-o tot asa . Intr-o luna jumate imi iau si eu masina ori Afla Romeo 156 2.5 v6 24v 210 cai cam asa..ori Seat Leon ca a lu Dany.. 1.9 tdi ori Cupra ..vedem ..numai bine !!
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 21-12-05, 20:37   #7
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

mircea tata daca nu ii pui un filtru sport GIWASA si un flash ( din care btw poti scoate 50 cai fara nici o uzura suplimentara a motorului --- vezi vwforum la TCM te-am vazut pe acolo ) degeaba l-ai cumparat. Masina asta tipa sa fie modificata.
fuge mai tare decat un 1.9 tdi in 140 pt ca are motor de 2.0l si altfel etajata cutia.
deci un 190 cp + un filtru sport si itzi garantez ca o sa ai senzatii tari.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 22-12-05, 01:53   #8
mircea21

Stage 3
 
mircea21's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 80
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadowro\"
mircea tata daca nu ii pui un filtru sport GIWASA si un flash ( din care btw poti scoate 50 cai fara nici o uzura suplimentara a motorului --- vezi vwforum la TCM te-am vazut pe acolo ) degeaba l-ai cumparat. Masina asta tipa sa fie modificata.
fuge mai tare decat un 1.9 tdi in 140 pt ca are motor de 2.0l si altfel etajata cutia.
deci un 190 cp + un filtru sport si itzi garantez ca o sa ai senzatii tari.
Shadow tata la tot ce ai pus tu acolo vreau sa mai adaug eu si evacuarea schimbata (ma mai gandesc daca doar finala sau cap-coada) dar astept sa treaca iarna ca acum trebuie sa-mi iau roti de iarna . Dar se poate scoate dintr-un flash 50 de cai ?? Eu am auzit ca ar fi maxim 35...
mircea21 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-05, 01:56   #9
mircea21

Stage 3
 
mircea21's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 80
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Myiake\"
Sal Mircea, sunt Razvan (baiatu lu Remus) .. misto masinutza ai, duminica am vazut si eu ce poate si chiar are mare potential. Pt un diesel rupe..te-ai tinut f.bine de Honda Civic Type R aia care rupe si e si benzina...felicitari si tine-o tot asa . Intr-o luna jumate imi iau si eu masina ori Afla Romeo 156 2.5 v6 24v 210 cai cam asa..ori Seat Leon ca a lu Dany.. 1.9 tdi ori Cupra ..vedem ..numai bine !!
pai atunci te astept sa-ti iei sa mai stau si eu in dreapta,macar din cand in cand . Dar am si eu o intrebare...carnetul l-ai luat?
mircea21 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-05, 06:40   #10
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

pai uite ia exemplu lu zgb .. 130 stock dus in 170+ .. si are motor de 1.9
la tine e motor de 2 litri si ai si 10 cp in + deci teretic o limita maxima admisibila ar fi un 50 cai.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 22-12-05, 13:44   #11
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default

Intradevar ....are dreptate shadowro...
Seat este printre masinile care se preteaza incredibil de bine la flash...
Se obtin niste puteri foarte mari...cu modificari cat de cat minore...
Si nu mai zic ce ai putea face la Seatul ala...
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 22-12-05, 16:21   #12
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default

Pai inca nu l-am luat, dupa sarbatori ma apuc sa fac scoala, oricum o termin repede :P si de abia astept sa-mi iau masinutza...in vreo 2 luni preconizez sa stau si eu ca omu` la volan m-am plictisit sa ma plimb in dreapta ...Oricum batranu nu ma scaie cu masina ca stii ca nu e pasionat de asa ceva deci nu trebuie sa fac pe taxiu ..poate ne auzim la un pahar de vorbe cand esti si tu liber discutam mai pe larg si sa ma sfatuiesti si tu ce masina sa-mi iau dintre cele enumerate mai sus. Sincer m-am cam lasat de sportu alfa romeo ca m-am plimbat cu respectiva si consuma cam mult la motoru ei maricel de 2.500 .. ma bag pe TDI ca tine ca nu mai tine..si cum zic baietii Seat-ul Leon 1.9 respectiv 2.0 are mare potential la flash si la upgrade in general. Vedem ... Hai te-am pupat...ne mai auzim
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 22-12-05, 18:19   #13
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

deci audi a bagat la LeMans v10 TDI
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 04:09   #14
Myiake

Stage 3
 
Myiake's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 104
Default

Nenea Mircea, ce mai zici ... ai uitat sa mai intri sa mai ne impresionezi placut cu vreo achizitie pt masinutza .. Astept niste vesti de la tine nebune Bye
Myiake is offline   Reply With Quote
Old 30-01-06, 13:00   #15
lord halo

Stock
 
lord halo's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2
Default Super masina

Seat Leon ( noul leon ) ! faina rau de tot ! desi nu este un BMW arata cool si se conduce super ! Pe strada chiar m-a uimit !Am si eu noul Leon si este tare la clasa ei ...
lord halo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -