Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SEAT > Zona tehnica Seat

Zona tehnica Seat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Seat

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-09, 12:03   #31
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: o problema!

genial.....dupa ce te au tinut atata timp ca ti o aduce din Austria...acum iti spune ca nu este pe stoc acolo...dar cand au facut comanda aia nu i au anuntat ca nu au pe stoc????nenorocitii....eu mi am scos masina din service si am luat o cu oglinga rupta (bineinteles ca am observat dupa pt ca nici prin gand nu mi trecea ca un service ca al lor se preteaza la astfel de practici) si am o vaga impresie ca si suspensiile mi le au skimbat si mi au pus ei unele nenorocite.....feriti va sa va bagati masinile in service pe cat posibil ca este jale.....
A.x.e.L is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 20:47   #32
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Prieteni ce v-am zis.... eu sunt extrem de dezamagit de cei de la Valcea, dar se pare ca pe la toate reprezentantele Seat sunt niste neseriosi. Imi pare rau Bogy ca nu ai reusit sa-ti faci masina...dar poate ti-o fac aia pana pe 15 martie.
Axel sa stii ca nu cred ca s-ar preta aia chiar la schimatul suspensiilor....cu toate ca nu te poate mira nimic la noi in tara.
BOGY trebuie sa mai insisti la ei. Spune-le sa-ti dea codul de la caseta de directie sa incerci tu sa o comanzi si vezi ce iti zic. Poate asa grabesc si ei putin toate lucrurile.
__________________
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 22:02   #33
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Culmea este ca mi-au spus ca este pe factura si le ajunge marfa in maxim 2 zile..deci fiind pe factura era logic si normal sa apara si produsul mie imi iasa din garantie in Iulie, dar sincer nu sunt dispus sa astept pana in ultima clipa..saptamana viitoare ma duc la ei sa vorbim civilizat,deja a trecut o luna...
Ei m-au intrebat daca las masina la ei sau o scot din service, normal ca am optat pentru varianta sa nu ramana pe acolo plina de praf si sa o faca "cotetz", acum ma intreb ce se int. daca lasam masina in service
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 20:11   #34
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: o problema!

ohoo...cat de inspirat ai fost ca nu ai lasat-o acolo...fi 100% convins ca o faceau bajetzii cotetz...inca nu s a ajuns la noi in Romania sa lasi masina in service si sa se comporte gushterii aia acolo frumos ku ea....ei merg pe ideea:''Nu este a mea....da-o in mortzi ei''...nu se gandesc la satisfactia clientului, ci la cum sa faca sa o scoata mai rpd de acolo...si cel mai mult ma ataca faptul ca sunt multi cu 3 clase si alea la FF, si totusi au putearea sa si bata joc de masina mea cand o las acolo la ei....una peste alta...tot sefii lor sunt devina ca nu i ard ca ii prinde ca fac kestii urate cu masinile clientilor...
A.x.e.L is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 20:13   #35
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: o problema!

si ca tot vorbeam de 3 clase....am vrut sa spun: cand ii prind sefii...sorry de la nervi se trage
A.x.e.L is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 21:07   #36
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Quote:
Originally Posted by A.x.e.L View Post
si ca tot vorbeam de 3 clase....am vrut sa spun: cand ii prind sefii...sorry de la nervi se trage
crezi ca sefii nu sunt partasi?
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 22:11   #37
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Daca i-ar da pe aia afara... nu ar avea pe cine sa angajeze... asa... ei doresc sa aiba o mana de lucru ieftina si cica "calificata"....
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 03-03-09, 13:28   #38
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: o problema!

nu trebuie neaaparat sa i dea afara....sa i arda la salariu...si referitor la mana de lucru ieftina si calificata....e clar nu se poate si cu pwla in cur si cu sufletul in rai....dar daca platesti oamenii cum trebuie si iti fac treaba buna cientii tai vor recomanda mai departe...dar daca eu bag masina in service si o iau cu oglinda rupta si alt tovaras al meu cu manerle de la usi si farurile skimbate, clar ca nu mai recomand nicaieri....parerea mea ca o mare parte din clientela astia si o fac prin recomandari....daca esti serios ai clienti...
A.x.e.L is offline   Reply With Quote
Old 03-03-09, 14:12   #39
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Sunt niste cacanari toti ! .
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 21:00   #40
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

M-am interesat si in alta parte...chiar nu a fost pe stoc aceasta piesa
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 10:50   #41
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: o problema!

Quote:
Originally Posted by BOGY26 View Post
Culmea este ca mi-au spus ca este pe factura si le ajunge marfa in maxim 2 zile..deci fiind pe factura era logic si normal sa apara si produsul mie imi iasa din garantie in Iulie, dar sincer nu sunt dispus sa astept pana in ultima clipa..saptamana viitoare ma duc la ei sa vorbim civilizat,deja a trecut o luna...
Ei m-au intrebat daca las masina la ei sau o scot din service, normal ca am optat pentru varianta sa nu ramana pe acolo plina de praf si sa o faca "cotetz", acum ma intreb ce se int. daca lasam masina in service
pai problema nu era ca poate te au mintit ei...ca nu aveau nici un interes sa aiba de unde sa ia piesa si sa nu o ia.....problema era ca muistii initial ti au spus ca este pe factura si ajunge in 2 zile...asta e buba...ei nici nu se interesase daca este acolo pe stoc....
A.x.e.L is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 19:30   #42
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Corect...dar acuma ce sa le fac? prinde orbul/scoatei ochii
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 21:57   #43
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

DA
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 09:45   #44
A.x.e.L
Street Vision Member

Stage 3
 
A.x.e.L's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 96
Member of:
[Street Vision]
Default Re: o problema!

vroiam sa va intreb un lucru...daca stiti bineinteles...eu nu am mp3 pe masina...am doar audio...intrebarea este daca am auxiliar pt audio...sa pun muzica de pe un i-pod ceva??
A.x.e.L is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 11:25   #45
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: o problema!

Quote:
Originally Posted by A.x.e.L View Post
vroiam sa va intreb un lucru...daca stiti bineinteles...eu nu am mp3 pe masina...am doar audio...intrebarea este daca am auxiliar pt audio...sa pun muzica de pe un i-pod ceva??
Daca ai mufa aia de auxiliar intre scaune sigur merge sa pui muzica de pe o sursa externa. Pot sa incerci si de pe un laptop sa vezi . Eu am pus un film la laptop si l-am legat la boxe la masina prin acea mufa.
Bafta ! sa incerci si sa ne zici daca a mers.
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -