Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MAZDA > Zona tehnica Mazda

Zona tehnica Mazda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Mazda

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-11, 19:09   #1
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Modificari la internele motorului ?..

salut ... am si eu o intrebare .... ce trebuie sa schimbi la un motor 1.8 16v de pe o mazda mx-5 .... '94 .... ca sa pot monta acesta kit turbo ..... https://www.4tuning.ro/magazin/kit-ur...5-id-2422.html ....

Multumiri anticipate
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 17:24   #2
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Modificari la internele motorului ?..

Quote:
Originally Posted by rwdrulez View Post
salut ... am si eu o intrebare .... ce trebuie sa schimbi la un motor 1.8 16v de pe o mazda mx-5 .... '94 .... ca sa pot monta acesta kit turbo ..... https://www.4tuning.ro/magazin/kit-ur...5-id-2422.html ....

Multumiri anticipate


Chiar nu stie nimeni nimic despre acest kit? sau nu sunt luat in seama doar pentru ca am 16 ani ?
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 23:03   #3
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: Modificari la internele motorului ?..

daca lucrezi la o presiune joasa cu turbo nu tre sa schimbi nimic din internele motorului ,daca vrei sa te arunci mai mult tre sa schimbi tot ce tine de interne ,pistoane,biele,arbore cotit,o pompa de ulei cu capacitate mai mare
astai parerea mea daca ma insel sa ma corecteze altcineva mai invatat sau daca nu urmareste postul ramonei cu mia ei si cerei ei mai multe detalii pt ca ea mi se pare ca a facut lucrul asta
chears
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 07:16   #4
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Modificari la internele motorului ?..

Hei Multumesc pentru raspuns ..
rwdrulez is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -