Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 08-06-07, 16:44   #1291
valir5gts

Stage 4
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 176
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by villytzah View Post
AM vazut si eu "filtrul" ala si la mine are ambele furtune OK ,nu stiu ce e dar cred ca are legatura cu returul de la benzina.
Nu cred k e filtru inainte de intrarea in rezervor pt k debitul de la pompa ar fi prea mare si nu ar face fata "filtrul",parerea mea!
mersi frumos,si eu am aceeasi parere.inseamna ca la mine returul nu mai ajunge inapoi in rezervor.
indy,nu e preaplinul ca pe ala l-am vazut,si cu ocazia asta l-am curatat ca intradevar era plin de mizerie.
__________________
r5 gts...1.4l...72cp.....\'87
valir5gts is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 21:19   #1292
Alexandru88

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 11
Default Re: Club Renault 5

hmm...ce este DNS?..daca nu sunt prea indiscret:P
Alexandru88 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 23:19   #1293
Indy

Stage 3
 
Indy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 92
Member of:
[FORD]
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by Alexandru88 View Post
hmm...ce este DNS?..daca nu sunt prea indiscret:P
DNS = Domain Naming System face maparea intre adresa IP si un nume de domeniu gen (www.google.com - 209.85.135.99)


Dar in cadrul acestui forum dedicat masinilor si nu IT-ului presupun ca este doar o inversiune datorata tastarii rapide si anume respectivul a vrut sa scrie:
DSN si nu DNS...

DSN = Dacia Super Nova

Sunt multe piese de R5 care pot fi inlocuite cu cele de pe nova sau supernova... desi eu nu sunt de acord cu astfel de modificari

Dupa cum spunea cineva pe aici: "dupa ce pui piese de dacie sa-i schimbi si sigla cu una de dacie..."

Last edited by Indy; 09-06-07 at 23:22.
Indy is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 23:22   #1294
Alexandru88

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 11
Default Re: Club Renault 5

hehe...aveam eu o presimtire dar era prea simplu sa fie adevarat) ...la intrebarea mea de inainte are cineva un raspuns?
Alexandru88 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 00:44   #1295
danfeli

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 12
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by Alexandru88 View Post
hehe...aveam eu o presimtire dar era prea simplu sa fie adevarat) ...la intrebarea mea de inainte are cineva un raspuns?
salut .cum merge motorul .sant curios ca am vrut sa o cumpar si eu .cerea 900 de euro
danfeli is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 11:56   #1296
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

salut baieti. Am si eu o rugaminte mare: are cineva - in bucuresti sa ma imprumute sau sa imi vanda un alternator de gtt? al meu s-a cam bulit si nu stiu inca daca e de la carbuni sau daca e stricat complet. azi nu mai e deschis acolo de unde sa iau chestia aia cu carbuni ca sa probez. merci

sau poate chiar are cineva un "dinala cu carbuni" de vanzare separat sau poate are cineva un alternator vechi de pe care s-ar putea lua ala cu carbuni. merci mult
miliady is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 21:18   #1297
Alexandru88

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 11
Default Re: Club Renault 5

merge marfa motorul..trage bine...mai trebuie reglat carburatorul.cele mai mari probleme le-a avut la caroserie...dar acum e in procesul de revopsire...o fac alba cu doua dungi negre de-a lungul capotei
Alexandru88 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 06:39   #1298
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by Indy View Post
DNS = Domain Naming System face maparea intre adresa IP si un nume de domeniu gen (www.google.com - 209.85.135.99)


Dar in cadrul acestui forum dedicat masinilor si nu IT-ului presupun ca este doar o inversiune datorata tastarii rapide si anume respectivul a vrut sa scrie:
DSN si nu DNS...

DSN = Dacia Super Nova

Sunt multe piese de R5 care pot fi inlocuite cu cele de pe nova sau supernova... desi eu nu sunt de acord cu astfel de modificari

Dupa cum spunea cineva pe aici: "dupa ce pui piese de dacie sa-i schimbi si sigla cu una de dacie..."
Adevarat DSN=Dacia SuperNova, DNS=greseala de scris in graba ...:P, de multe ori dar nu am fost atent ...:P.
In legatura cu piesele de Dacie, mai bine ii pun emblema de Dacia decat de NO NAME made in Turky sau mai stiu eu pe unde, cele de Renault originale sunt evident mult mai scumpe si nu tot timpul mai bune,deci fiecare cu parerea lui..........
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 19:22   #1299
danfeli

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 12
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by Alexandru88 View Post
merge marfa motorul..trage bine...mai trebuie reglat carburatorul.cele mai mari probleme le-a avut la caroserie...dar acum e in procesul de revopsire...o fac alba cu doua dungi negre de-a lungul capotei
cam cat ti a cerut la vopsit .mar bate si pe mine gandul sa o vopsesc .
danfeli is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 19:55   #1300
Alexandru88

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 11
Default Re: Club Renault 5

nimik..ca mi-o vopseste unchiul meu...o sa fie tare:P
Alexandru88 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 10:18   #1301
cil75

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 19
Default Re: Club Renault 5

am un scaun de vanzare. vrea cineva?
__________________
1,4 60cp

Salutare cam cat vrei pe el, pe mine ma intereseaza scaunul de la sofer
cil75 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 11:37   #1302
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by miliady View Post
salut baieti. Am si eu o rugaminte mare: are cineva - in bucuresti sa ma imprumute sau sa imi vanda un alternator de gtt? al meu s-a cam bulit si nu stiu inca daca e de la carbuni sau daca e stricat complet. azi nu mai e deschis acolo de unde sa iau chestia aia cu carbuni ca sa probez. merci

sau poate chiar are cineva un "dinala cu carbuni" de vanzare separat sau poate are cineva un alternator vechi de pe care s-ar putea lua ala cu carbuni. merci mult
"ala cu carbuni" este regulatorul de tensiune si se gaseste cam la orice magazin de piese auto import
yknot is offline   Reply With Quote
Old 13-06-07, 00:16   #1303
praz

Stage 3
 
praz's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 104
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by cil75 View Post
am un scaun de vanzare. vrea cineva?
__________________
1,4 60cp

Salutare cam cat vrei pe el, pe mine ma intereseaza scaunul de la sofer
uite nr meu de tel. si vorbim. e de la sofer scaunu. dar poti sa-l pui si la pasager, k are manete pe ambele parti
0723585476
praz is offline   Reply With Quote
Old 13-06-07, 17:23   #1304
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

am gasit buba la alternatorul meu... nu era "ala cu carbuni" sau regulatorul de tensiune. Erau 2 fire topite de la caldura de afara si de la turatiile mari ; Am lipit si acum incarca dar tot se intampla ceva ciudat.... la peste 4500 rot nu mai incarca - se aprinde becul de la baterie? de la ce poate sa fie?
miliady is offline   Reply With Quote
Old 14-06-07, 14:52   #1305
worm

Stage 3
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 76
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

poate incarca prea tare
worm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -