Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 07-02-07, 18:48   #871
floars

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 99
Default Re: Club Renault 5

Am Si Eu O Rugaminte In Cazul In Care Ma Poate Ajuta Cineva , Caut De La Un R5 Gts , Instalatia Electrica . Nu Conteaza Costul Am Nevoie Urgent , Sau Aveti Idee De Unul Prin Desmembrari Prin Bucuresti Sau Imprejurimi Ajutatima Va Rog Ca-i Mare Nevoia.
floars is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 13:20   #872
50mps

Stage 3
 
50mps's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 81
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by floars View Post
INCEARCA LA NR. ASTA DE TEL 0720 212570 CICA ARE PIESE DE R5-uri TOT CE VREI , EU AM UN MOTOR 1.1 DAT JOS CU TOT CU CUTIE 5 TREPTE DAR IL M-AI TIN CU GANDUL SA M-AI IAU DUPA EL DAR DACA POT SA TE AJUT CU COROANA CU PLACERE NU TE COSTA NIMIC. BAFTA
da-mi te rog un pv cu nr tau de tel sau un id de mess al meu este gothicro@yahoo.com
50mps is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 21:31   #873
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re: Club Renault 5

va salut. o rugaminte la voi: priviti poza.

elementul 1 ma intereseaza (il cumpar, doar sa-mi dati un pont sau chiar elementul)
elementul 2 il am pe masina.

e vorba de consola centrala. de curand mi-am achizitionat sistem electric geamuri si n-as vrea sa gauresc aiurea bordul doar ca sa am butoanele de geamuri electrice. plus ca sunt doar doua butoane, luminate, stanga/dreapta. nu le pot pune pe usi, n-o sa am acces facil nici o data la usa din dreapta

inca o data. eu am elementul care include doar casetofonul, vreau sa achizitionez elementul care se prelungeste pana la baza schimbatorului de viteze, care include si spatiile pentru butoanele geamurilor electrice. va multumesc de interes.

bogdan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	reno.jpg
Views:	161
Size:	70.5 KB
ID:	213754  
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 22:38   #874
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Club Renault 5

se potrivesc perfect cele de ford mondeo 1
elspa is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 23:20   #875
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

eu am 3 console dinalea. 1 ca aia pe care o ai montata pe mashina, una care are un spatiu pentru cas + spatiu pentru 3 butoane (2 geamuri + inchidere) [pe asta o am eu montata pe mashina si nu o dau] si mai am una lunga de tot - exact ca aia din imaginea 1 care include si schimbator etc si aia are 5-6 locuri pentru butoane dar nu o dau - srry - poate doar la schimb cu un eleron original de GTT :P
miliady is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 23:57   #876
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by miliady View Post
si mai am una lunga de tot - exact ca aia din imaginea 1 care include si schimbator etc si aia are 5-6 locuri pentru butoane dar nu o dau - srry - poate doar la schimb cu un eleron original de GTT :P
in cazul asta ti-ai gasit nashul !!!!!!!!

lasa-mi pe PM un numar de telefon, ca te rezolv instant cu un eleron original de GTT. NU FIBRA, NU COPIE, ELERON ORIGINAL GTT hai cu schimbu' ala c-am innebunit cu butoanele in casa
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 07:02   #877
tzorrro

Stage 3
 
tzorrro's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 118
Default Re: Club Renault 5

se cheama "calut" elementul ala. daca nu rezolvi cu miliady, vezi ca are kwx-u unu pe care tot zic ca ma duc sa il cumpar si nu gasesc timp. multa bafta man
__________________
ex 5GTT actual ASTRA 1.7
[ymess:tzorrro][cosmote:0762.298.287]
tzorrro is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 08:47   #878
insipidul

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 7
Default Re: Club Renault 5

Cine imi recomanda o vopsitorie buna, cu preturi decente pt R5-ul meu?
insipidul is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 21:49   #879
floars

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 99
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by 50mps View Post
da-mi te rog un pv cu nr tau de tel sau un id de mess al meu este gothicro@yahoo.com
0745 681453 nr. tel. floars78 yahoo.com
floars is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 21:54   #880
floars

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 99
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by tzorrro View Post
se cheama "calut" elementul ala. daca nu rezolvi cu miliady, vezi ca are kwx-u unu pe care tot zic ca ma duc sa il cumpar si nu gasesc timp. multa bafta man
TE REFERI LA CALUL CE INCLUDE SCHIMBATORUL SI BUTOANELE DE GEAMURI AS DA ORICAT CERE PE UNUL NEVOIE MARE . floars78 yahoo.com SPUNETI-MI SI MIE CINE ARE DE VANZARE BAFTA .
floars is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 21:56   #881
floars

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 99
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by miliady View Post
eu am 3 console dinalea. 1 ca aia pe care o ai montata pe mashina, una care are un spatiu pentru cas + spatiu pentru 3 butoane (2 geamuri + inchidere) [pe asta o am eu montata pe mashina si nu o dau] si mai am una lunga de tot - exact ca aia din imaginea 1 care include si schimbator etc si aia are 5-6 locuri pentru butoane dar nu o dau - srry - poate doar la schimb cu un eleron original de GTT :P
PAI SPUNEMI SI MIE UNDE GASESC O "CONSOLA" CU LOCAS PT BUTOANE UITE SI NR. TEL. 0745 681453 floars78 yahoo.com
floars is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 22:04   #882
floars

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 99
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by TopArt View Post
va salut. o rugaminte la voi: priviti poza.

elementul 1 ma intereseaza (il cumpar, doar sa-mi dati un pont sau chiar elementul)
elementul 2 il am pe masina.

e vorba de consola centrala. de curand mi-am achizitionat sistem electric geamuri si n-as vrea sa gauresc aiurea bordul doar ca sa am butoanele de geamuri electrice. plus ca sunt doar doua butoane, luminate, stanga/dreapta. nu le pot pune pe usi, n-o sa am acces facil nici o data la usa din dreapta

inca o data. eu am elementul care include doar casetofonul, vreau sa achizitionez elementul care se prelungeste pana la baza schimbatorului de viteze, care include si spatiile pentru butoanele geamurilor electrice. va multumesc de interes.

bogdan
SALUTARE SCUZE CA INTERVIN IN ACEASI SITUATIE SUNT SI EU CA TINE DAR AM CUMPARAT DIN VITAN BUTOANE DE LOGAN VARIANTA CARE DAI UN INPULS SI PLEACA GEAMUL SINGUR SUS SAU JOS VREO 20lei\buc MUFE DE BUTOANE AM LUAT DE LA DESMEMBR.CARE SE POTRIVESC AM TRASAT CU SUBLERUL DIMENSIUNEA BUTONULUI AM INCADRAT SI VINE SI MERGE BINE AM SA REVIN CU O POZA , NU AR STRICA CALUL CE INCLUDE SI BUTOANE BAFTA , AM UITAT AM DAT GAURILE INTRE SCRUMIERA SI CASS. ASTE SUPER SIMPLU.
floars is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 12:19   #883
Ferny
Renault Driver

Stage 5
 
Ferny's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 813
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Club Renault 5

Sal all as dori sa intru si eu in clubul vostru ,sunt posesor de Renault 5 Gt turbo 1987 phase 1, poate cunoasteti masina a fost a lui KWX este aceea gri id meu de mess este Ferny527 daca doriti sa vorbim .
Ferny is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 16:09   #884
worm

Stage 3
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 76
Member of:
[RENAULT]
Question Re: Club Renault 5

Salut.

Care-mi poate zice la ce pret sa ma astept pentru o caseta de directie. Si noua si second hand. Mersi.
worm is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 17:25   #885
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by Ferny View Post
Sal all as dori sa intru si eu in clubul vostru ,sunt posesor de Renault 5 Gt turbo 1987 phase 1, poate cunoasteti masina a fost a lui KWX este aceea gri id meu de mess este Ferny527 daca doriti sa vorbim .
ce numere de inmatriculare ai pe mashina? lucrezi pe sos. chitilei?
miliady is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -