Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-08, 14:23   #1921
M Y U

Stage 5
 
M Y U's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Post Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by TZG@ View Post
Are cineva jante de genu' asta? cred ca sunt de golf... vreau sa shtiu daca se potrivesc la pe r5... daca nu... ce distanta are r5-ul la prezoane?
Ti se potrivesc pe r5 la prezoane,la butuc nu merg trebuiesc strunjite.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jhgj.jpg
Views:	50
Size:	235.0 KB
ID:	454889  
M Y U is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 14:52   #1922
wrstefan

Stage 3
 
wrstefan's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 106
Default Re: Club Renault 5

am citit acum cateva pagini ca cineva cauta geamuri electrice pt 5 , am eu un chit complet 2 macarale complet + butoane si mufe+ o consola cu suport de butoane la 100 euro ,livrabil si in bucuresti de mine personal saptamana asta
__________________
fan renault
wrstefan is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 23:11   #1923
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by turbo_crys View Post
SALUT.....! PT BAIETII CARE cauta motoarele doar cu acte de provenientza ...cineva mia spus ca daca motorul nu e furat dar nu are acte, se face la notar o declaratie pe propria raspundere ca nu este furat....si se rezolva problema pt RAR ... nu stiu daca este adevarat ,dar treaba asta mia ziso un prieten bun deal meu....si el se cam invarte cu dastea..... NEXT GOGU. ... DACA ESTI LA ITP,STII CEVA DE PROBLEMA ASTA SIGUR?
te duci la RAR cu motorul schimbat,montat deja pe masina si cu actele lui de provenienta,si acolo completezi declaratia pe proprie raspundere cum ca nu e furat
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 23:12   #1924
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

poa` sa fie si furat,atata timp cat pagubitul nu face plangere pe undeva...
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 23:14   #1925
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

mai nasol e daca tipul de motor pus pe masina difera de masina respectiva,pt ca atunci platesti o taxa de aprox.1500 lei la RAR,pt omologare individuala
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 23:15   #1926
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

la motociclete voi putea face ITP din august,a.c.
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 23:17   #1927
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

daca un motor nu are acte,dar stiti sigur ca nu e furat,faceti un contract de vanz.-cump.cu un prieten sau ruda,abia apoi va duceti la RAR
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 02:28   #1928
turbo_crys

Stage 4
 
turbo_crys's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 170
Default Re: Club Renault 5

ms gogu !!! dar daca spre exemplu pun pe R5 GTT un motor de 1,7 turbo,si am avut inainte 1,4 turbo, si motorul vine la prindere la fel ,diferind doar cilindreea? dar pe R5 gte de fabrica fiind pus pe el 1.7 aspirat , diferentza fiind sa zicem doar turbina...,mai tre facuta omologare fiind in mare acelasi motor....si tinand cont ca puterile sunt asemanatoare...kiar mai puternic fiind stock 1,4 turbo ?
mai tre facuta omologare ,fiindca logic nu ar trebui....?
ms
turbo_crys is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 08:44   #1929
mirel vicaru
Old School Cars

Stage 5
 
mirel vicaru's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,648
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: Club Renault 5

Gogule spune-mi te rog ce tre sa fac k sa-mi skimb jantele in talonu de r5, nu mai circul de mult cu 145/55 r13 si as vrea sa le trec pe astea de pe masina in talon.

Multumesc
mirel vicaru is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 14:20   #1930
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by turbo_crys View Post
ms gogu !!! dar daca spre exemplu pun pe R5 GTT un motor de 1,7 turbo,si am avut inainte 1,4 turbo, si motorul vine la prindere la fel ,diferind doar cilindreea? dar pe R5 gte de fabrica fiind pus pe el 1.7 aspirat , diferentza fiind sa zicem doar turbina...,mai tre facuta omologare fiind in mare acelasi motor....si tinand cont ca puterile sunt asemanatoare...kiar mai puternic fiind stock 1,4 turbo ?
mai tre facuta omologare ,fiindca logic nu ar trebui....?
ms
in cazul asta taxa e mica,nush exact,dar iti calculeaza puterea in raport cu cea veche de 1,4 si cu greutatea masinii,iar daca depaseste o anumita putere,te pun sa umbli si la frane
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 14:22   #1931
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by mirel vicaru View Post
Gogule spune-mi te rog ce tre sa fac k sa-mi skimb jantele in talonu de r5, nu mai circul de mult cu 145/55 r13 si as vrea sa le trec pe astea de pe masina in talon.

Multumesc
jantele pe care le ai nu tre sa iasa in afara masinii..te duci la rar cu ele si cinstesti pe inginerul care se ocupa de masina ta si gata.dar costa destul
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 14:23   #1932
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

si nu vad cu ce te incanta sa le ai trecute in talon,ca iti trebuie o data la 2 ani.pt itp
politia nu sta sa iti analizeze dimensiunile daca nu ies in afara
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 14:25   #1933
next gogu

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 28
Default Re: Club Renault 5

am fost la romexpo,la raliul bucurestiului...parca prea slab traseu pt asa masini (exceptand loganul) adica le chinuiau cu treptele 1 si 2...tot pe munte le sta mai bine
next gogu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 15:12   #1934
turbo_crys

Stage 4
 
turbo_crys's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 170
Default Re: Club Renault 5

pai motoru de 1.7 are 120cp,iar ala de 1.4 are 116cp...crezi ca ar mai trebui ceva...pe langa astea mai am pe masina si discuri mai mari de clio williams...si greutatea masinii nu are cum sa depaseasca ,ca am scos bankete,etc ...e goala in interior...si motoru ala de 1.7 o fi mai greu cu 30 40 kg nu crde ca mai mult....
turbo_crys is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 20:04   #1935
mirel vicaru
Old School Cars

Stage 5
 
mirel vicaru's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,648
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: Club Renault 5

multam de info.
nu ies inafara.
vreau sa le pun in talon fiindca mi-era k ma opreste vreun politai mai destept si ma intreaba de ce nu-s rotile din talon pe masina. dar neiesind inafara cred k nu voi avea pb.
salutare.

Quote:
Originally Posted by next gogu View Post
si nu vad cu ce te incanta sa le ai trecute in talon,ca iti trebuie o data la 2 ani.pt itp
politia nu sta sa iti analizeze dimensiunile daca nu ies in afara
mirel vicaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -