Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-12, 14:12   #1
refuel

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Default RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

Deschid acest topic cu gandul ca sunt si alti posesori de Renault Megane CC ,pasionati si incantati de aceasta masina.Am tot cautat pe internet dar nici o discutie serioasa , va astept !
refuel is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 23:19   #2
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

Si eu sunt interesat de acelasi model,insa am vazut ca la noi in Romania nu sunt prea apreciate..
Daca totusi aflii cate ceva,te rog sa-mi dai si mie un PM
__________________
Încă de când am fost copii, mereu am știut că oamenii pot fi cumpăraţi.Întrebarea era cine îi cumpăra şi pentru cât.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 18:40   #3
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

Pai nu gasiti topicuri si discutii despre megane 2 cabrio pt ca sunt f multe deschise despre megane 2.

Ca e cabrio, ca e hatchback, ca e sedan toate sunt la fel, mai putin tipul caroseriei. Asa ca daca aveti o problema cu masina puteti cauta la fel in orice topic cu megane 2.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 06-07-12, 19:33   #4
refuel

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Default Re: RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

Gresesti cand spui ca toate sunt la fel si ca difera doar caroseria,are un sistem destul de complicat la pavilionul mobil,sunt multe probleme pe care le intampini si sunt foarte putini care stiu sa le remedieze.Sunt multe masini de acest gen pe piata dar foarte putini se aduna sa discute despre ele ,probleme la fiare tot sunt slava Domnului!
refuel is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 16:18   #5
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

Acel sistem de decapotare exista pt ca este un cabrio, adica alta caroserie.
In afara de acel sistem mai exista vreo diferenta fata de un sedan sau hatchback? Motoarele sunt la fel, sasiurile la fel, interiorul la fel, partea electrica la fel... diferenta e doar la caroserie, prin faptul ca e cabrio cu un sistem electric de decapotare. Acest lucru nu o face un model diferit, tot un MEGANE 2 este.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 02-11-12, 11:03   #6
KingDesign
Colectionar Machete

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 678
Member of:
[Colectionar Machete]
[DACIA]
Default Re: RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

Mă poate ajuta cineva cu un manual de service pentru Megane II cabrio sau măcar să îmi ziceți pe ce parte trec cablurile pentru mecanismul capotei și luminile din spate.
__________________
Nobody's perfect. I'm Nobody.

All texts and pictures are my property if not specified otherwise (C)2009-2013 KingDesign
Magazinul meu King Design
KingDesign is offline   Reply With Quote
Old 02-06-13, 10:13   #7
PH13NKD

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 8
Default Re: RENAULT MEGANE 2 CABRIO (pareri discutii si nu numai)

pe partea stanga a masinii trec..si eu am avut o problema cu sitemul de decapotare si am fost nevoit sa il schimb...dar as avea si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva...pt acest sistem am pus un ulei normal hidraulic dar mi l consuma foarte repede...am intrebat pe la service dar acelasi raspuns.." ULEI HIDRAULIC"..poate stie cienva dak exista un ulei mai special kre sa ma ajute mai mult dekt acesta.. Multumesc!!





Punctul G la femei este la sfarsitul cuvantului SHOPPING!!!!!
PH13NKD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -