Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-09, 11:14   #1
zoltan 85

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 33
Default apa in masina!!!!

imi intra apa in masina care este problema ma dispera cand o duc la spalatorie imi intra apa inauntru in fata stanga sub sacaun tapiterie este plina cu apa ce popt sa fac multam pentru ajutor
zoltan 85 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 09:51   #2
jamesbond

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default Re: apa in masina!!!!

Salut...pai ce poti face? Si eu am avut aceasta problema, numai ca la mine intra prin dreapta fata. Inainte de toate va trebui sa o usuci dupa care sa vezi pe unde. Eu am gasit chederul de la parbriz in dreapta un pic deplasat si pe acolo intra apa de la ploaie;incet dar sigur. Mocheta sub pedalier e uda sau uscata? Daca e uda trebuie sa vezi in sus, daca nu probabil ca pe la usi pe undeva.
jamesbond is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 21:23   #3
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: apa in masina!!!!

din cate stiu eu si mia venit si un clio 2 la service care avea apa in partea dreapta pe sub scaun erau infundate 2 scurgeri care pe gasiti sub stergatiare dati grilele jos si stergatoarele si vedeti pe acolo sau ducetiva la reprezentatza ca sigur va rezolva
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 22:00   #4
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: apa in masina!!!!

si eu am avut aceasta problema la clio 2, am gasit apa in dreapta fata, am scos mocheta, buretele sa le usuc am turnat 5 litri de apa pe parbriz, nimic... m-am uitat in prima faza la radiatoru de caldura, nimic... am dat grila de la stergatoare jos sa gasesc vreo gaura pe acolo si nimic... am pus tubulara de 10 pe suruburile de la aeroterma si erau slabite, le-am strans bine si cand ma uit pe acolo ce vad niste pamant in gura unui furtun, l-am scos, l-am curatat l-am pus inapoi, a plouat aseara si de dimineata m-am dus la masina si surpriza nici o picatura de apa.... deci furtunu ala si suruburile desfacute erau cauza
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 11:14   #5
zoltan 85

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 33
Default Re: apa in masina!!!!

mersi mult pentru sfat intre timp cred ca mi-am rezolvat problema
zoltan 85 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 18:14   #6
jamesbond

Stock
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default Re: apa in masina!!!!

Pai si cum ai rezolvat?
jamesbond is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -