Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-08, 17:37   #1
overburn_x

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2
Default Laguna 1 , probleme. Va rog un sfat de ajutor

Salut
Am cumparat in urma cu 4 luni Laguna 1, din 1999, 1.6 16v .Pana acum nu am reusit sa o duc la service pentru revizuiri doar am schimbat distributia, uleiul, bujii am pus in 4 elementi, filtru aer si polen, si a trebuit schimbat cate ecva la directie, piulete, brate etc...ok, le-am facut bucuros ca doar imi iubesc masina, ceea ce m-a dezamagit e ca abia prinde 150km/h in panta , imi vine sa ma trag de par cand vad ca abia merge cu 140-150 km/h , mecanicii la care am fost si s-au uitat au zis ca ba e vorba de debitmetru...ba e pompa de benzina...nici macar unul nu a putut sa imi zica da mai omule..asta e problema!!! chestia e ca masina trage in primele 3 viteze de parca mananca pamantul iar intr-a 4-a si a 5-a...e ca un melc turat la maxim, ...Astept pareri din partea voastra.Va multumesc
overburn_x is offline   Reply With Quote
Old 29-08-08, 16:53   #2
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Laguna 1 , probleme. Va rog un sfat de ajutor

nu stiu ce sa zic... du-o la un service renault vezi daca o poti sui la tester(in mod normal ar trebui sa poata ca e din 1999) si vezi ce probleme a avut si in cartea de service... iti zic service renault pentru ca eu cand am avut probleme am mers la ei si nu prea ma pot plange de servicii... si chiar daca m-as plange... oricum iti dau garantie pe lucrarea efectuata... Mult succes..
__________________
Life's just a blast... Movin' really fast..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 08-02-09, 16:10   #3
Golan

Stage 1
 
Golan's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 24
Default Re: Laguna 1 , probleme. Va rog un sfat de ajutor

am eu o laguna baccara 97 motor 3000 V6 cutie automata sport ....iti dau eu dupa ea tot ce vrei si iti zic ca mie imi tragea grav.nu imi sta in fata bmw 325 24turbo...
Golan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -