Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-14, 16:01   #1
onuu

Stage 5
 
onuu's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 301
Default Imi taie benzina laguna 1

Buna ziua!am o laguna 1 din 2000...motor 1,8...dupa ce merg cu ea putin prima data nu ma mai lasa sa trec de 3000 de ture imi taie benzina...dupa ceva timp si chiar daca o tin la 2000 de ture moare deodata si imi scade turatia...o accelerez degeaba ca nu se accelereaza...din contra scade....daca o scot pe liber sta la relantiu nu se opreste....daca o accelerez pe liber nu este nici o problema ...numai in sarcina imi face lucrurile astea.....filtrele sunt schimbate....sa fie pompa de benzina?
onuu is offline   Reply With Quote
Old 14-02-14, 10:02   #2
stefan.angelo

Stage 3
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 96
Default Re: Imi taie benzina laguna 1

[QUOTE=onuu;5660832]Buna ziua!am o laguna 1 din 2000...motor 1,8...dupa ce merg cu ea putin prima data nu ma mai lasa sa trec de 3000 de ture imi taie benzina...dupa ceva timp si chiar ....
Salut!
Este un mod de protectie electronic 'limp-mode' impus de ecu.O verificare a parametrilor (log in mers) si apoi iei decizii(daca schimbi pompa si e senzorul de presiune benzina nu cred ca iti convine).Mai poate fi furtunl de retur obturat.
stefan.angelo is offline   Reply With Quote
Old 14-02-14, 16:35   #3
onuu

Stage 5
 
onuu's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 301
Default Re: Imi taie benzina laguna 1

Zici sa o bag pe tester prima data nu?
onuu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -