Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-13, 21:36   #1
ghetzaru

Stock
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 4
Default E36 - bmw

Salutare ! Vă spun din start că nu mă pricep cine ştie ce la maşini, şi că deabia am făcut buletinul. Recent, fratele meu a dat īntr-un şanţ cu māţa lui (bmw e36) . Acum e plecat, şi vine cam peste 2 săptămāni. Braţul spate este rupt, ca şi cel din faţă , aripa bulită , şi cred că şi caseta de direcţie(voia să o schimbe că făcea figuri şi īnainte). Fratele meu are mulţi prieteni, cunoscānd cāţiva dintre ei. Am stabilit cu cineva (un mecanic) să-i facem maşina pānă se īntoarce. Am destul de multe īntrebări. Să incepem. Māţa e 325 vanos
http://postimg.org/image/gjf4tata9/

1. Caseta de direcţie ; cāt costă,dacă se potriveşte de la 316 pe dreapta, sau de la un 316/320/323/318 pe stānga
2. Braţul spate se potriveşte de la un e36 dar sedan ? Dar cel faţă ? Cāt costă ambele ?
3. Aripa. Mecanicul mi-a spus că o poate īndrepta puţin şi nu o să se cunoască prea mult. Acum, vreau să-mi spuneţi ; dacă se potriveşte aripa de la un sedan şi cāt costă de vopsit o aripă .
4. Cāt timp v-ar lua să schimbaţi braţele (spate + faţă) , casetă direcţie şi aripa.
Tot ce vă rog este să nu rādeţi de mine, să-mi explicaţi fără să vă enervaţi pe mine , chiar dacă cāteodată nu sunt prea īnţelegător. De cānd sunt mic tot ce avea īmpărţea cu mine, mă ajuta cu orice putea, şi de acum vine şi la şedinţele mele ) . Aş vrea să-i fac o surpriză. Salut !
ghetzaru is offline   Reply With Quote
Old 25-12-13, 23:58   #2
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: BMW e36

Quote:
Originally Posted by ghetzaru View Post
Salutare ! Vă spun din start că nu mă pricep cine ştie ce la maşini, şi că deabia am făcut buletinul. Recent, fratele meu a dat īntr-un şanţ cu māţa lui (bmw e36) . Acum e plecat, şi vine cam peste 2 săptămāni. Braţul spate este rupt, ca şi cel din faţă , aripa bulită , şi cred că şi caseta de direcţie(voia să o schimbe că făcea figuri şi īnainte). Fratele meu are mulţi prieteni, cunoscānd cāţiva dintre ei. Am stabilit cu cineva (un mecanic) să-i facem maşina pānă se īntoarce. Am destul de multe īntrebări. Să incepem. Māţa e 325 vanos
http://postimg.org/image/gjf4tata9/

1. Caseta de direcţie ; cāt costă,dacă se potriveşte de la 316 pe dreapta, sau de la un 316/320/323/318 pe stānga
2. Braţul spate se potriveşte de la un e36 dar sedan ? Dar cel faţă ? Cāt costă ambele ?
3. Aripa. Mecanicul mi-a spus că o poate īndrepta puţin şi nu o să se cunoască prea mult. Acum, vreau să-mi spuneţi ; dacă se potriveşte aripa de la un sedan şi cāt costă de vopsit o aripă .
4. Cāt timp v-ar lua să schimbaţi braţele (spate + faţă) , casetă direcţie şi aripa.
Tot ce vă rog este să nu rādeţi de mine, să-mi explicaţi fără să vă enervaţi pe mine , chiar dacă cāteodată nu sunt prea īnţelegător. De cānd sunt mic tot ce avea īmpărţea cu mine, mă ajuta cu orice putea, şi de acum vine şi la şedinţele mele ) . Aş vrea să-i fac o surpriză. Salut !

1. Nu inteleg ce ai vrut sa spui " daca se potriveste pe dreapta...sau pe stanga" !!!!
2. nu stiu daca se potrivesc !
3- cu siguranta nu se potrivesc , aripa de coupe este mai lunga !
4- le faci pe toate in maxim 4 ore !!!
Sincer , inteleg ca esti mic , dar sincer nu ai deschis bine acest topic , si mai mult ca sigur nu te vor trata unii cu seriozitate cu aceste intrebari !!!

asa ca mai bine sa vorbesti cu "acel mecanic" !!!
succes !
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 26-12-13, 00:13   #3
ghetzaru

Stock
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 4
Default Re: BMW e36

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
1. Nu inteleg ce ai vrut sa spui " daca se potriveste pe dreapta...sau pe stanga" !!!!
2. nu stiu daca se potrivesc !
3- cu siguranta nu se potrivesc , aripa de coupe este mai lunga !
4- le faci pe toate in maxim 4 ore !!!
Sincer , inteleg ca esti mic , dar sincer nu ai deschis bine acest topic , si mai mult ca sigur nu te vor trata unii cu seriozitate cu aceste intrebari !!!

asa ca mai bine sa vorbesti cu "acel mecanic" !!!
succes !
Deci. Se potriveşte o casetă de direcţie de pe un e36 cu volan pe dreapta pe unul cu volan pe stānga ?
Braţul faţă se potriveşte, dar cel spate nu. Caseta de direcţie este dusă.
Asta e.. īncă sunt mic. Mai am timp să invăţ . Dar pānă atunci, mă voi chinui să fac maşina fratelui meu.
ghetzaru is offline   Reply With Quote
Old 26-12-13, 08:09   #4
Addr

Stage 5
 
Addr's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 554
Default Re: BMW e36

Caseta nu merge..
Addr is offline   Reply With Quote
Old 26-12-13, 08:22   #5
ghetzaru

Stock
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 4
Default Re: BMW e36

Quote:
Originally Posted by Addr View Post
Caseta nu merge..
Dar se potriveşte de la un motor mai mic, gen 1.8 sau 1.6 ?
ghetzaru is offline   Reply With Quote
Old 11-01-14, 12:36   #6
ghetzaru

Stock
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 4
Default Re: E36 - bmw

Mulţumesc pentru seriozitatea lui Skillzu, restul ..
Poate că rādeaţi voi de mine, că sunt prea mic să fac o maşină sau blablabla.
Revin şi cu nişte poze :d.
ghetzaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -