Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-13, 20:34   #1
Sido

Stock
 
Sido's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 5
Exclamation Consum/Motorizare Renault Megane II (Berlina)

Buna ziua :

1. As dori sa stiu care este consumul la un Renault Megane II (Berlina), de la fiecare persoana de pe forum in parte, care detine un astfel o astfel de masina si care doreste sa ma ajute cu adevarul consumului sau. Ma intereseaza consumul de pe motoarele Diesel 1.5 dCi si 1.9 dCi. Ce consum are fiecare in parte, urban, extraurban si mediu.

2. Daca ma puteti ajuta si cu o parere generala despre cele 2 motoare Diesel pe Renault Megane II (Berlina), adica 1.5 si 1.9, care se merita a fi cumparat (Prin asta ma refer la consum, puterea/viteza cu care circula, sa mance din asfalt, acea rupere de ritm, sa nu fie lenta asta ma intereseaza cel mai mult, adica umpic cum pisti pedala de acceleratie sa se simta garantat, asta doresc sa stiu despre cele 2 motoare).

3. Si apropo, de ce la un tip de Renault Megane II (Berlina) la bord, turometrul e in partea stanga, iar kilometrajul in partea dreapta, pe cand la alte masini tot Renault Megane II (Berlina) sunt exact invers, turometrul in dreapta si kilometrajul in stanga, care e ideea ? Un tip sunt originale, iar celalalt tip sunt fake-uri sau au borduri schimbate ? (Au pus altele in loc de cele originale) Si care este bordul original turometru/kilometraj ?

(Doresc sa stiu toate aceste informatii deoarece doresc sa cumpar un Renault Megane II (Berlina), dar inca nu stiu motorul care sa fie, cel de 1.5 sau cel de 1.9, stiu ca nu se poate si consum mic si masina sa fie "avion" dar sa-mi raspundeti cum puteti si stiti)

Multumesc.
Sido is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -