Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-11, 14:05   #1
claudiu19898

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 137
Default problema ventilatie renault megane 1

salut ! am un megane 1 din '99 si am probleme cu grilele de ventilatie din interior , mai precis pe orice pozitie(parbriz,jos) imi baga si cele din fata , in afara orasului la viteza ma mare imi baga aer/caldura si pe treapta 0 a ventilatorului direct proportional cu viteza , iar in interiorul bordului se incalzeste destul de rau (se incalzeste inclusiv radio cd-ul - imi cere sa scot cd-ul , iar acesta arde ) . Cum remediez acesta problema ?
claudiu19898 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 18:07   #2
coco-lulu

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1
Default Re: problema ventilatie renault megane 1

tot problema asta am si io ,al meu e din2001,nu stiu ce sa.i fac ,u ce ai facut?
coco-lulu is offline   Reply With Quote
Old 08-01-12, 14:08   #3
claudiu19898

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 137
Default Re: problema ventilatie renault megane 1

inca nu am rezolvat definitiv , am izolat imbinarile tubulaturii din bord , dar tot se mai incalzeste putin , iar cu radio cd-ul nu am rezolvat nimic (se incalzeste si scoate cd-ul). la drum lung nu tin caldura la maxim , reduc pana se creaza un ambient placut in masina (cu ea la maxim mor de cald dupa 30km)
claudiu19898 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-12, 17:10   #4
oviduts

Stage 3
 
oviduts's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 164
Member of:
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: problema ventilatie renault megane 1

Quote:
Originally Posted by claudiu19898 View Post
salut ! am un megane 1 din '99 si am probleme cu grilele de ventilatie din interior , mai precis pe orice pozitie(parbriz,jos) imi baga si cele din fata , in afara orasului la viteza ma mare imi baga aer/caldura si pe treapta 0 a ventilatorului direct proportional cu viteza , iar in interiorul bordului se incalzeste destul de rau (se incalzeste inclusiv radio cd-ul - imi cere sa scot cd-ul , iar acesta arde ) . Cum remediez acesta problema ?
problema cu grilele o am si eu, probabil e ceva proiectat gresit la ele. megane 1 din 2003

si probabil mie nu-mi baga caldura ca la tine pentru ca am probleme cu termostatul ...

in concluzie cred ca e o problema la toate modele.
cand remediezi problema, anunta-ne si pe noi.
oviduts is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 08:03   #5
claudiu19898

Stage 3
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 137
Default Re: problema ventilatie renault megane 1

la mine functioneaza normal rece/cald . doar ca baga aer tot timpul in fata oriunde ar fii setat sa bage . nu am rezolvat nimic pana acum , am incercat sa umblu dar tre sa demontez bordul din ce am vazut eu si e destul de complicat pt mine .
claudiu19898 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -