Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-10, 21:23   #1
Golf-3GT

Stage 5
 
Golf-3GT's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 717
Default Problema becuri faza scurta !!

Salut!!! Problema dupa cum spuneam este cu faza scurata,se tot ard becurile, cand pe stanga cand pe dreapta,mentionez ca nu sunt becuri de 60 de lei,Philips sau ceva de calitate,ci sunt becuri putin mai ieftine( H7 Romanesti ,Turcesti).Sa fie din cauza becurilor care nu sunt de calitate ?sau sa fie alta problma ? Masina este un renault megan II hachbak.
Golf-3GT is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 17:45   #2
alyn88

Stage 5
 
alyn88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,186
Default Re: Problema becuri faza scurta !!

salut problema cu becurile pe care o ai, adica se tot ard, becurile sunt de vine, nu sunt originale, si eu am avut problema asta si am incercat philips si eu mai stiu ce de firma si le tot schimbam din 2 in 2 luni si am luat niste becuri f scumpe, tesla se numesc, la 5,5 lei si le am deja de 6 luni si nu leam mai schimbat. mentionez ca tot megane II hatch am si eu. bafta si sper sa nu mai ai probleme cu el
alyn88 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 23:24   #3
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Problema becuri faza scurta !!

Eu am pus xenon si consider ca sunt mult mai castigat. La mine la facelift, farul e cu lupa, iar cu becurile normale galbene nu vedeam deloc, se si ardeau. In 2 ani de cand am xenonul, s-a ars doar un bec xenon. Acum depinde si de instalatie, si de noroc.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 20:53   #4
Golf-3GT

Stage 5
 
Golf-3GT's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 717
Default Re: Problema becuri faza scurta !!

Mercii baieti!! In cele din urma am aflat si eu ca e de la becuri, si ca ar trebui ceva becuri mai scumpe cu lupa.
Golf-3GT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -