Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-09, 17:35   #1
ciprian_urs

Stage 5
 
ciprian_urs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 425
Default PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

am si eu o problema cu masina aseara am spalat motorul la ea si dupa ce am plecat a inceput sa nu mai stea la relantiu si sa nu mai traga cum ar merge fara o bujie puteti sa-mi dati un sfat ce sa fc dc vi sa mai intamplat sau vreun servis bun unde pot merge va multumesc
ciprian_urs is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 08:45   #2
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Default Re: PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

E simplu acelasi lucru l-am patit si eu la megane1 benzina ii scoti mufa de la computer si o sa vezi ca ai apa si au corodat un pic contactele il stergi si cureti contactele si o sa mearga perfect
__________________
Membru SEAT
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 17:54   #3
ciprian_urs

Stage 5
 
ciprian_urs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 425
Default Re: PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

Quote:
Originally Posted by iulianr26 View Post
E simplu acelasi lucru l-am patit si eu la megane1 benzina ii scoti mufa de la computer si o sa vezi ca ai apa si au corodat un pic contactele il stergi si cureti contactele si o sa mearga perfect
am rezolvat-o erau mufele umede si nu mai faceau contact cum trebuie ai idee cnd se duc placutele trebuie sa se aprinda martorul la bord nu? k m-am uitat la ele si mai au un pik si martorul nu s-a aprins sti vreun service bun??te salut
ciprian_urs is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:57   #4
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Default Re: PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

Quote:
Originally Posted by ciprian_urs View Post
am rezolvat-o erau mufele umede si nu mai faceau contact cum trebuie ai idee cnd se duc placutele trebuie sa se aprinda martorul la bord nu? k m-am uitat la ele si mai au un pik si martorul nu s-a aprins sti vreun service bun??te salut
Dupa pasti ai pm adresa si nr la un service bun nu se aprinde obligatoriu martorul depinde daca ai senzorii conectati.
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:46   #5
ciprian_urs

Stage 5
 
ciprian_urs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 425
Default Re: PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

Quote:
Originally Posted by iulianr26 View Post
Dupa pasti ai pm adresa si nr la un service bun nu se aprinde obligatoriu martorul depinde daca ai senzorii conectati.
ok astept adresa te salut
ciprian_urs is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 13:40   #6
tibirk

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 90
Default Re: PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

cea mai mare prostie este sa speli motoru'. Motoru nu se spala niciodata cu apa. Spalatoriile fac chestia asta nu pentru ca trebuie ci pentru ca cer oamenii. Motorul se sufla cu aer comprimat daca vrei sa fie curat si eventual se sterge cu o carpa...cam atat.
tibirk is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 14:30   #7
ciprian_urs

Stage 5
 
ciprian_urs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 425
Default Re: PROBLEMA RENAULT LAGUNA II 1816V

Quote:
Originally Posted by tibirk View Post
cea mai mare prostie este sa speli motoru'. Motoru nu se spala niciodata cu apa. Spalatoriile fac chestia asta nu pentru ca trebuie ci pentru ca cer oamenii. Motorul se sufla cu aer comprimat daca vrei sa fie curat si eventual se sterge cu o carpa...cam atat.
ms frumos am rezolvat-o
ciprian_urs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -