Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-09, 08:27   #1
Allyz0r

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 6
Default Abs Renault Safrane 2.0 16V

am si eu o problema destul de grava,daca ma poate cineva macar cu un sfat sau un service unde pot face asta,de vreo 3 saptamani imi apare service-ul si ABS-ul pe bord,cand pun frana brusc se simte ca numai intra abs-ul,am fost la 3 service-uri pana acum,am dat bani aiurea,nici nu am aflat ce are,doare presupuneri,stie cineva ce as putea sa fac ? de tunat as`tunao dar momentan sa o repar !
Allyz0r is offline   Reply With Quote
Old 28-03-09, 19:14   #2
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Abs Renault Safrane 2.0 16V

incearca la service SERUS RENAULT in cartierul DRUMUL TABEREI ,acolo nu am vazut pe cineva nemultumit si poti sta linga mecanic sau electrician sa mai inveti cate un truc sau pur si simplu sa vb cu el despre masina.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 07:48   #3
Allyz0r

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 6
Default Re: Abs Renault Safrane 2.0 16V

o adresa te rog ? un numar de contact ceva..multumesc.
Allyz0r is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 22:53   #4
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Abs Renault Safrane 2.0 16V

adresa: b-dul TIMISOARA intersectie cu VALEA OLTULUI,la semaforul intersectiei respective vei vedea mare de tot cladirea reprezentantei RENAULT-SERUS,parchezi in incinta te duci la receptie si vb cu inginerul de acolo,sunt super de treaba iar oamenii le au pe meserie.o sa pun eu niste poze cu ce am patit pe drumurile de doi lei ale capitalei si ce am gasit la roata impreuna cu baietii de acolo.bafta!
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 08:11   #5
Allyz0r

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 6
Default Re: Abs Renault Safrane 2.0 16V

mersi frumos,mi`e si frica sa intru in reprezentanta cu ea,ca cine stie ce`mi mai gaseste pe la rotii cum ti`a gasit si tie etc,oricum in cel mai scurt timp sper sa rezolv,multumesc frumos.
Allyz0r is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 13:00   #6
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Abs Renault Safrane 2.0 16V

in nici-un service nu se apuca cineva de reparat decat de ceea ce-i spui tu,tu poti sa ai si 3 roti la masina,daca tu ai probleme la aprindere ei de asta se ocupa,nu ii intereseaza cu cate roti ai venit,iar ora de manopera este cea mai ieftina de pe piata la categoria renault(era parca 70 ron ),asa ca sfatul meu este sa mergi la un service dotat nu la diferiti "cunoscatori" care le repara dupa ureche,masina ta are o istorie bogata si este pacat sa o strici mai rau. cauta pe net RENAULT SAFRANE BITURBO asta asa ca idee-in ROMANIA erau doua si vezi pe siteuri-le de specialitate cat este una sh.
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 10:43   #7
Allyz0r

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 6
Default Re: Abs Renault Safrane 2.0 16V

stiu,tocmai de aia nu se baga nimeni sa ma ajute , doar dau cu presupusu si atat...si tot mi`au luat bani etc ,in fine sper sa ajung cat mai repede acolo si sa o rezolva,multumesc frumos.
Allyz0r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -