Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-07, 12:27   #1
RaduNo1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 248
Default Euro 3 la BMW

stie cineva sa imi spuna incepand cu ce an au inceput cei de la bmw sa faca motoare euro 3?

ma uitam pe mobile.de si euro 3 apare si la bmwurile din 94-95... si nu imi prea vine sa cred.

ce ziceti?
RaduNo1 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 23:23   #2
RaduNo1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 248
Default Re: Euro 3 la BMW

chiar nu stie nimeni???
RaduNo1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 22:27   #3
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Euro 3 la BMW

Quote:
Originally Posted by RaduNo1 View Post
chiar nu stie nimeni???
sunt kit-uri care se pun la ei ca sa dea euro 3 .. dar nu Stiu daca sunt recunoscute de catre R.A.R
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 19:52   #4
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,993
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Euro 3 la BMW

Nu au euro 3 din 94..stai linistit. Probabil scrie EURO 3 si D3 norm. D3 norm la nemti e EURO 2 la noi!!! Ca sa aibe euro 3 trebuie sa scrie in brief EURO 3, E3 sau D4.
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 00:22   #5
kontra

Stage 5
 
kontra's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,356
Default Re: Euro 3 la BMW

stai linistit cu D4 eu am furat-o rau de tot asa am luat masina din germania si cand am ajuns la rar era euro 2.
in brief tre sa scrie clar euro3 sau D4 und EURO 3.
va spun eu sigur sigur ca am patit-o pe barba mea.
__________________
diverse...
kontra is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 14:14   #6
FUL VIUS

Stage 4
 
FUL VIUS's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 274
Default Re: Euro 3 la BMW

Quote:
Originally Posted by kontra View Post
stai linistit cu D4 eu am furat-o rau de tot asa am luat masina din germania si cand am ajuns la rar era euro 2.
in brief tre sa scrie clar euro3 sau D4 und EURO 3.
va spun eu sigur sigur ca am patit-o pe barba mea.
am un prieten,a adus din germania 2 opel vectra b ambele din 2000,aici ieseau 2001 in acte,diesel!pe brief scriau euro 3 ,iar la noi au iesit euro 2!!a innebunit de cap!!
FUL VIUS is offline   Reply With Quote
Old 21-12-07, 07:18   #7
Coss_min

Stage 4
 
Coss_min's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 221
Default Re: Euro 3 la BMW

Salut, eu am luat un e46 din 99 si pe brief era scris D4 si la rar a iesit euro 3. Cica astia de la rar au mai multe criterii dupa care vad ce norma de poluare au , printre care si viteza maxima data de catre constructor asta chiar nu stiu ce treaba ar avea dar in fine, deci nu exista nici un kit care sa se puna pe masina sa dea euro 3 la rar pt ca astia nu se iau numai dupa noxe. Si daca imi aratati un brief in care scrie D4 und Euro 3 va cumpar eu masina. Nemtii nu au norma de poluare euro, la ei este aia cu D2 D3 D4 D5 si langa este o casuta in care este scris un numar format din 2 cifre si D-ul plus numarul ala da norma de poluare.

Last edited by Coss_min; 21-12-07 at 07:20.
Coss_min is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -