Salut, eu am luat un e46 din 99 si pe brief era scris D4 si la rar a iesit euro 3. Cica astia de la rar au mai multe criterii dupa care vad ce norma de poluare au , printre care si viteza maxima data de catre constructor asta chiar nu stiu ce treaba ar avea dar in fine, deci nu exista nici un kit care sa se puna pe masina sa dea euro 3 la rar pt ca astia nu se iau numai dupa noxe. Si daca imi aratati un brief in care scrie D4 und Euro 3 va cumpar eu masina. Nemtii nu au norma de poluare euro, la ei este aia cu D2 D3 D4 D5 si langa este o casuta in care este scris un numar format din 2 cifre si D-ul plus numarul ala da norma de poluare.