![]() |
Euro 3 la BMW
stie cineva sa imi spuna incepand cu ce an au inceput cei de la bmw sa faca motoare euro 3?
ma uitam pe mobile.de si euro 3 apare si la bmwurile din 94-95... si nu imi prea vine sa cred. ce ziceti? |
Re: Euro 3 la BMW
chiar nu stie nimeni???
|
Re: Euro 3 la BMW
Quote:
|
Re: Euro 3 la BMW
Nu au euro 3 din 94..stai linistit. Probabil scrie EURO 3 si D3 norm. D3 norm la nemti e EURO 2 la noi!!! Ca sa aibe euro 3 trebuie sa scrie in brief EURO 3, E3 sau D4.
|
Re: Euro 3 la BMW
stai linistit cu D4 eu am furat-o rau de tot asa am luat masina din germania si cand am ajuns la rar era euro 2.
in brief tre sa scrie clar euro3 sau D4 und EURO 3. va spun eu sigur sigur ca am patit-o pe barba mea. |
Re: Euro 3 la BMW
Quote:
|
Re: Euro 3 la BMW
Salut, eu am luat un e46 din 99 si pe brief era scris D4 si la rar a iesit euro 3. Cica astia de la rar au mai multe criterii dupa care vad ce norma de poluare au , printre care si viteza maxima data de catre constructor asta chiar nu stiu ce treaba ar avea dar in fine, deci nu exista nici un kit care sa se puna pe masina sa dea euro 3 la rar pt ca astia nu se iau numai dupa noxe. Si daca imi aratati un brief in care scrie D4 und Euro 3 va cumpar eu masina. Nemtii nu au norma de poluare euro, la ei este aia cu D2 D3 D4 D5 si langa este o casuta in care este scris un numar format din 2 cifre si D-ul plus numarul ala da norma de poluare.
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:02. |
- Copyright 2026 4Tuning