Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-14, 10:27   #1
e36ghost

Stage 2
 
Join Date: May 2014
Posts: 25
Default Recuperare C I V

Salut
Mi.a fost retinut certificatul de inmatriculare la masina
masina nu este pe numele meu si nu aveam nici un act facut cu fostul proprietar
eu am fost la rar am scos adeverinta ca am rezolvat problemele si acum trebuie sa merg la politie sa recuperez talonul
problema este ca proprietarul din acte este plecat din tara si am luat legatura cu mama si fratele acestuia
Poate o ruda a proprietarului sa recupereze talonul ?
si daca da , care este metoda ..
e36ghost is offline   Reply With Quote
Old 24-12-14, 11:07   #2
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: Recuperare C I V

Quote:
Originally Posted by e36ghost View Post
Salut
Mi.a fost retinut certificatul de inmatriculare la masina
masina nu este pe numele meu si nu aveam nici un act facut cu fostul proprietar
eu am fost la rar am scos adeverinta ca am rezolvat problemele si acum trebuie sa merg la politie sa recuperez talonul
problema este ca proprietarul din acte este plecat din tara si am luat legatura cu mama si fratele acestuia
Poate o ruda a proprietarului sa recupereze talonul ?
si daca da , care este metoda ..
Faci un contract de vanzare- cumparare intre tine si proprietarul de pe talon cu o data anterioara retinerii certificatului dar nu mai mare de 30 de zile. In baza acelui contract politia trebuie sa iti restituie talonul.
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 25-12-14, 07:54   #3
Guvi

Stage 3
 
Guvi's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 160
Default Re: Recuperare C I V

Daca nu are fisa de inmatriculare cu stampila pe ea , precum ca masina a fost scoasa de la financiar de catre fostul proprietar si a luat-o el in evidenta nu Ii restituie nimic ... contracte de vanzare-cumparare poate face oricine .
Guvi is offline   Reply With Quote
Old 25-12-14, 07:56   #4
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: Recuperare C I V

Quote:
Originally Posted by Guvi View Post
Daca nu are fisa de inmatriculare cu stampila pe ea , precum ca masina a fost scoasa de la financiar de catre fostul proprietar si a luat-o el in evidenta nu Ii restituie nimic ... contracte de vanzare-cumparare poate face oricine .
El încă așteaptă fiscalul de la "fostul" proprietar si din moment ce este in termenul de 30 de zile nu are ce sa ii reproseze!
kathalin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -