Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-14, 15:53   #1
CJ65RES

Stage 2
 
CJ65RES's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 56
Member of:
[RENAULT]
Default Sfat Emisii CO2 E46

As vrea in viitorul apropiat sa achizitionez un E46 320i 98-00 deoarece vreau neaparat motorul de 2.0 150CP in 6 cilindrii.

Imi poate spune cineva care ar fi emisiile REALE pt acest model? Difera daca e 98, 99 sau 2000?

Am cautat masini pe net si unele aveau scris 185 la emisii, altele 212, etc.
Nu stiu ce sa mai cred si as vrea sa stiu cat e taxa de inmatriculare a masinii cu aproximatie.

Norma de poluare este Euro 3 din cate stiu. Sper sa nu gresesc.

Astept ceva informatii de la cineva care stie, multumesc.
__________________


Renault Laguna 1.8
CJ65RES is offline   Reply With Quote
Old 18-03-14, 19:11   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,342
Default Re: Sfat Emisii CO2 E46

Quote:
Originally Posted by CJ65RES View Post
As vrea in viitorul apropiat sa achizitionez un E46 320i 98-00 deoarece vreau neaparat motorul de 2.0 150CP in 6 cilindrii.

Imi poate spune cineva care ar fi emisiile REALE pt acest model? Difera daca e 98, 99 sau 2000?

Am cautat masini pe net si unele aveau scris 185 la emisii, altele 212, etc.
Nu stiu ce sa mai cred si as vrea sa stiu cat e taxa de inmatriculare a masinii cu aproximatie.

Norma de poluare este Euro 3 din cate stiu. Sper sa nu gresesc.

Astept ceva informatii de la cineva care stie, multumesc.
212 !!!!!!
din 1998 pana in 10/2000.
Am avut 320i NFL si la la RAR toate sunt bagate la 212 CO2.
Sa stii ca nu conteaza cat scoate pe teava de esapament,ei au un standard dupa seria de caroserie. Un tabel direct.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 18-03-14, 19:50   #3
CJ65RES

Stage 2
 
CJ65RES's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 56
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Sfat Emisii CO2 E46

Stiam ca nu conteaza de ce scoate pe toba, dar vezi tu ca pe net la anunturi unu scrie mai putin, unu mai mult, etc.
Nu stiam dupa care sa ma iau ca sa stiu cat ii taxa. Merci de info!
CJ65RES is offline   Reply With Quote
Old 19-03-14, 10:13   #4
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,342
Default Re: Sfat Emisii CO2 E46

Quote:
Originally Posted by CJ65RES View Post
Stiam ca nu conteaza de ce scoate pe toba, dar vezi tu ca pe net la anunturi unu scrie mai putin, unu mai mult, etc.
Nu stiam dupa care sa ma iau ca sa stiu cat ii taxa. Merci de info!
Pai normal ca vanzatorul ROMAN.samsar..in loc de 212 sa fie taxa 1200euro... scrie 180... sa fie taxa 700euro... dar cand ajungi la rar vezi ca te a indus in eroare sa vanda masina mai repede.
Cine cumpara o masina veche de 15 ani cu taxa 1200euro? Asa scrii 700euro la taxa si o vinzi mai repede
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 19-03-14, 20:40   #5
CJ65RES

Stage 2
 
CJ65RES's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 56
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Sfat Emisii CO2 E46

Ai dreptate, dar unora asa le place sa induca lumea in eroare.

Eu vreau neaparat motorul ala si vroiam sa stiu la ce sa ma astept. Nu-mi place sa fiu luat prin surprindere
CJ65RES is offline   Reply With Quote
Old 19-03-14, 21:52   #6
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,342
Default Re: Sfat Emisii CO2 E46

Quote:
Originally Posted by CJ65RES View Post
Ai dreptate, dar unora asa le place sa induca lumea in eroare.

Eu vreau neaparat motorul ala si vroiam sa stiu la ce sa ma astept. Nu-mi place sa fiu luat prin surprindere
Nu merita platita taxa,cumpara una cu taxa deja platita.
Budy_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -