Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Sfat Emisii CO2 E46 (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/404624-sfat-emisii-co2-e46.html)

CJ65RES 18-03-14 15:53

Sfat Emisii CO2 E46
 
As vrea in viitorul apropiat sa achizitionez un E46 320i 98-00 deoarece vreau neaparat motorul de 2.0 150CP in 6 cilindrii.

Imi poate spune cineva care ar fi emisiile REALE pt acest model? Difera daca e 98, 99 sau 2000?

Am cautat masini pe net si unele aveau scris 185 la emisii, altele 212, etc.
Nu stiu ce sa mai cred si as vrea sa stiu cat e taxa de inmatriculare a masinii cu aproximatie.

Norma de poluare este Euro 3 din cate stiu. Sper sa nu gresesc.

Astept ceva informatii de la cineva care stie, multumesc.

Budy_ 18-03-14 19:11

Re: Sfat Emisii CO2 E46
 
Quote:

Originally Posted by CJ65RES (Post 5681560)
As vrea in viitorul apropiat sa achizitionez un E46 320i 98-00 deoarece vreau neaparat motorul de 2.0 150CP in 6 cilindrii.

Imi poate spune cineva care ar fi emisiile REALE pt acest model? Difera daca e 98, 99 sau 2000?

Am cautat masini pe net si unele aveau scris 185 la emisii, altele 212, etc.
Nu stiu ce sa mai cred si as vrea sa stiu cat e taxa de inmatriculare a masinii cu aproximatie.

Norma de poluare este Euro 3 din cate stiu. Sper sa nu gresesc.

Astept ceva informatii de la cineva care stie, multumesc.

212 !!!!!!
din 1998 pana in 10/2000.
Am avut 320i NFL si la la RAR toate sunt bagate la 212 CO2.
Sa stii ca nu conteaza cat scoate pe teava de esapament,ei au un standard dupa seria de caroserie. Un tabel direct.

CJ65RES 18-03-14 19:50

Re: Sfat Emisii CO2 E46
 
Stiam ca nu conteaza de ce scoate pe toba, dar vezi tu ca pe net la anunturi unu scrie mai putin, unu mai mult, etc.
Nu stiam dupa care sa ma iau ca sa stiu cat ii taxa. Merci de info!

Budy_ 19-03-14 10:13

Re: Sfat Emisii CO2 E46
 
Quote:

Originally Posted by CJ65RES (Post 5681668)
Stiam ca nu conteaza de ce scoate pe toba, dar vezi tu ca pe net la anunturi unu scrie mai putin, unu mai mult, etc.
Nu stiam dupa care sa ma iau ca sa stiu cat ii taxa. Merci de info!

Pai normal ca vanzatorul ROMAN.samsar..in loc de 212 sa fie taxa 1200euro... scrie 180... sa fie taxa 700euro... dar cand ajungi la rar vezi ca te a indus in eroare sa vanda masina mai repede.
Cine cumpara o masina veche de 15 ani cu taxa 1200euro? Asa scrii 700euro la taxa si o vinzi mai repede

CJ65RES 19-03-14 20:40

Re: Sfat Emisii CO2 E46
 
Ai dreptate, dar unora asa le place sa induca lumea in eroare.

Eu vreau neaparat motorul ala si vroiam sa stiu la ce sa ma astept. Nu-mi place sa fiu luat prin surprindere :)

Budy_ 19-03-14 21:52

Re: Sfat Emisii CO2 E46
 
Quote:

Originally Posted by CJ65RES (Post 5682168)
Ai dreptate, dar unora asa le place sa induca lumea in eroare.

Eu vreau neaparat motorul ala si vroiam sa stiu la ce sa ma astept. Nu-mi place sa fiu luat prin surprindere :)

Nu merita platita taxa,cumpara una cu taxa deja platita.


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2026 4Tuning