![]() |
Sfat Emisii CO2 E46
As vrea in viitorul apropiat sa achizitionez un E46 320i 98-00 deoarece vreau neaparat motorul de 2.0 150CP in 6 cilindrii.
Imi poate spune cineva care ar fi emisiile REALE pt acest model? Difera daca e 98, 99 sau 2000? Am cautat masini pe net si unele aveau scris 185 la emisii, altele 212, etc. Nu stiu ce sa mai cred si as vrea sa stiu cat e taxa de inmatriculare a masinii cu aproximatie. Norma de poluare este Euro 3 din cate stiu. Sper sa nu gresesc. Astept ceva informatii de la cineva care stie, multumesc. |
Re: Sfat Emisii CO2 E46
Quote:
din 1998 pana in 10/2000. Am avut 320i NFL si la la RAR toate sunt bagate la 212 CO2. Sa stii ca nu conteaza cat scoate pe teava de esapament,ei au un standard dupa seria de caroserie. Un tabel direct. |
Re: Sfat Emisii CO2 E46
Stiam ca nu conteaza de ce scoate pe toba, dar vezi tu ca pe net la anunturi unu scrie mai putin, unu mai mult, etc.
Nu stiam dupa care sa ma iau ca sa stiu cat ii taxa. Merci de info! |
Re: Sfat Emisii CO2 E46
Quote:
Cine cumpara o masina veche de 15 ani cu taxa 1200euro? Asa scrii 700euro la taxa si o vinzi mai repede |
Re: Sfat Emisii CO2 E46
Ai dreptate, dar unora asa le place sa induca lumea in eroare.
Eu vreau neaparat motorul ala si vroiam sa stiu la ce sa ma astept. Nu-mi place sa fiu luat prin surprindere :) |
Re: Sfat Emisii CO2 E46
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:47. |
- Copyright 2026 4Tuning