Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 23-11-13, 19:50   #1
darianbmw

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 336
Default nu baga caldura bmw e36 320i

am avut radiatoru spart si la schimbat , lam aerisit si tot nu baga caldura ,,,,,,,, trebuie sa merg cu el sa se airiseasca bn sau doar la relantiu???
darianbmw is offline   Reply With Quote
Old 23-11-13, 20:03   #2
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: nu baga caldura bmw e36 320i

Poate a incurcat ceva furtune.Aerisirea se face cand motorul e cald, adica apa sa fie fierbinte ca sa impinga aerul prin valva de sus, apoi inchisa cand curge putina apa.
__________________
alynex is offline   Reply With Quote
Old 25-11-13, 20:24   #3
Florian328

Stage 5
 
Florian328's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,071
Default Re: nu baga caldura bmw e36 320i

Quote:
Originally Posted by alynex View Post
Poate a incurcat ceva furtune.Aerisirea se face cand motorul e cald, adica apa sa fie fierbinte ca sa impinga aerul prin valva de sus, apoi inchisa cand curge putina apa.
vz dak furtunele de la electovalva sunt calde k este posibil sa fi rama blocata si asa nu iti baga caldura....vz k este un topic mai sus exact ptr problema asta
__________________

.....B M W 328I.....
Florian328 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-13, 21:22   #4
darianbmw

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 336
Default Re: nu baga caldura bmw e36 320i

Quote:
Originally Posted by Florian328 View Post
vz dak furtunele de la electovalva sunt calde k este posibil sa fi rama blocata si asa nu iti baga caldura....vz k este un topic mai sus exact ptr problema asta
sa spart radiatoru de apa in mers si am pierdut apa , si acum lam lasat la relantiu sa mearga o ora si tot degeaba acu sta pe mijloc la apa si caldura tot nimc , dar masina a stat o luna juma nu am circulat cu ea , oare daca oncerc sa circul cu ea se aeriseste mai bn???
darianbmw is offline   Reply With Quote
Old 27-11-13, 20:35   #5
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: nu baga caldura bmw e36 320i

Quote:
Originally Posted by darianbmw View Post
am avut radiatoru spart si la schimbat , lam aerisit si tot nu baga caldura ,,,,,,,???
aerisirea fa-o cu masina pe un plan inclinat astfel incat botul masinii sa fie mai sus decat spatele (multe masini cu suspensii setate aiurea stau cu spatele ridicat si in momentul in care se face aerisirea pe un plan drept aerul nu iese din radiatorul de caldura )
__________________
„Nu te certa niciodată cu un prost! Te aduce la nivelul lui şi te bate cu experienţa! ..."
My tires are worn from the street not from idiot camber,
E36 320i sedan BR 36 EVO
E46 320d touring BR 04 KRO
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 28-11-13, 21:08   #6
darianbmw

Stage 5
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 336
Default Re: nu baga caldura bmw e36 320i

[QUOTE=vali vtk;5621116]aerisirea fa-o cu masina pe un plan inclinat astfel incat botul masinii sa fie mai sus decat spatele (multe masini cu suspensii setate aiurea stau cu spatele ridicat si in momentul in care se face aerisirea pe un plan drept aerul nu iese din radiatorul de caldura )[/QUOTE o sa incerc si asa sa vad daca pot rezolva ceva , intradevar ca suspensia pe fata este mai jos ca pe spate
darianbmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -