Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-13, 18:48   #16
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: Caut un ursulica

Cel albastru al lui jaku se vinde in bani foarte buni si e o baza foarte buna.
Toata lumea blameaza E30, E36, Calibra, Mercedes-urile in general, etc. pentru calitatea indoielnica a proprietarilor.
La BMW-uri ciclul e in felul urmator:
-peste 25 ani: pe cale de disparitie. Ce a mai ramas ori e remat, ori e foarte bun cu pret pe masura.
-intre 25 si 15 ani: relativ rare. Sunt cam in toate conditiile posibile la preturi pe masura starii.
-intre 15 si 5 ani: cea mai mare piata. Importuri din toate tarile posibile. Gama larga de masini de toate felurile si preturile. Traind in Romania majoritatea sunt conduse de o categorie aparte de oameni, genul care nu schimba uleiul ci doar completeaza.
-mai noi de 5 ani: masini noi sau aproape. Aici cred ca stim toti ce inseamna.

Ideea e sa te incadrezi in categoria care-ti convine si sa-ti cumperi o masina care-ti place. Asculta toate parerile, ia ce e bun si in final fa ce consideri ca e mai bine.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 19:27   #17
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Caut un ursulica

doar "fraierii" cer 3000 pe e36 si 3500 pe e30....niste rable domle...la banii astia cumperi 3 bucati pachet M.
mi-e scarba de mentalitatea de cacat a romanului
In Germania cand trece un E30/E34/E36,toti isi rup gatu dupa el,numa la noi daca ceri 4 mii de euro pe o masina te baga in mortii ma tii si isi ia passat 1.9 tdi cu 135 mii de km.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 19:47   #18
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by RacerJunior View Post
Cel albastru al lui jaku se vinde in bani foarte buni si e o baza foarte buna.
Toata lumea blameaza E30, E36, Calibra, Mercedes-urile in general, etc. pentru calitatea indoielnica a proprietarilor.
La BMW-uri ciclul e in felul urmator:
-peste 25 ani: pe cale de disparitie. Ce a mai ramas ori e remat, ori e foarte bun cu pret pe masura.
-intre 25 si 15 ani: relativ rare. Sunt cam in toate conditiile posibile la preturi pe masura starii.
-intre 15 si 5 ani: cea mai mare piata. Importuri din toate tarile posibile. Gama larga de masini de toate felurile si preturile. Traind in Romania majoritatea sunt conduse de o categorie aparte de oameni, genul care nu schimba uleiul ci doar completeaza.
-mai noi de 5 ani: masini noi sau aproape. Aici cred ca stim toti ce inseamna.

Ideea e sa te incadrezi in categoria care-ti convine si sa-ti cumperi o masina care-ti place. Asculta toate parerile, ia ce e bun si in final fa ce consideri ca e mai bine.


multumesc pentru raspuns |!!! asa voi face
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 19:49   #19
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

O mica schimbare de planuri o voaitiona pana la sfarsitul anului vreau sa ma bucur putin de iarna cu ea da stiu imi place mult e30 lu jaku . . . l-am vazut live e frumos O singura intrebare am ( daca il cumpar inmatriculat in romania cu acte ok si vreau sa il trec pe nume trebuie sa platesc vreo taxa ? asigurarea la un 2.0 cat ma ajunge ? precizez ca la e36 meu am platit 5.5 mil pe jumatate de an la astra multumesc anticipat.

Last edited by BMWE3O; 16-09-13 at 19:54.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 20:14   #20
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Caut un ursulica

asigurarea e mare rau daca n ai 26 de ani.
eu la 1.6 am platit 12 milioane pe 1 an....
Trece o pe numele lu bunica,mama,tata,fratele...chiar se merita si mai mult daca ai pe cineva pensionar in familie.
Eu daca nu o vand o trec pe numele lu' maica mea si o sa mi fie 100 de euro pe an asigurarea.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 20:22   #21
pieseautobmw

Stage 2
 
pieseautobmw's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 51
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
doar "fraierii" cer 3000 pe e36 si 3500 pe e30....niste rable domle...la banii astia cumperi 3 bucati pachet M.
mi-e scarba de mentalitatea de cacat a romanului
In Germania cand trece un E30/E34/E36,toti isi rup gatu dupa el,numa la noi daca ceri 4 mii de euro pe o masina te baga in mortii ma tii si isi ia passat 1.9 tdi cu 135 mii de km.
Pacat ca nu exista buton Like pe acest forum, apasam imediat butonul pt acest comentariu, mare dreptate ai.
Nu va mai puneti la mintea tiganusului de 21 de ani,budy minune....
__________________
pieseautobmw is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 23:17   #22
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
O mica schimbare de planuri o voaitiona pana la sfarsitul anului vreau sa ma bucur putin de iarna cu ea da stiu imi place mult e30 lu jaku . . . l-am vazut live e frumos O singura intrebare am ( daca il cumpar inmatriculat in romania cu acte ok si vreau sa il trec pe nume trebuie sa platesc vreo taxa ? asigurarea la un 2.0 cat ma ajunge ? precizez ca la e36 meu am platit 5.5 mil pe jumatate de an la astra multumesc anticipat.
O masina in general are numai de suferit iarna din pacate deoarece la noi in Romania pe strazi se da cu sare. Incearca pe cat posibil sa o feresti daca vrei sa o ai pe termen lung, deoarece varsta tablei isi va spune cuvantul mai devreme sau mai tarziu.

Quote:
Originally Posted by pieseautobmw View Post
Pacat ca nu exista buton Like pe acest forum, apasam imediat butonul pt acest comentariu, mare dreptate ai.
Nu va mai puneti la mintea tiganusului de 21 de ani,budy minune....
Daca il jignesti nu faci decat sa te bagi intr-o polemica fara rost cu el. Lasa-l sa creada ca el are modelul de BMW superior si gata. Fiecare dupa posibilitatile lui intelectuale, sociale si financiare.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 23:42   #23
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

[QUOTE=RacerJunior;5573046]O masina in general are numai de suferit iarna din pacate deoarece la noi in Romania pe strazi se da cu sare. Incearca pe cat posibil sa o feresti daca vrei sa o ai pe termen lung, deoarece varsta tablei isi va spune cuvantul mai devreme sau mai tarziu.



HMM sper sa ma bucur de el cat mai mult posibil , voi avea grija de ea cat de mult voi putea nu imi fac griji de asta. multumesc de coment apreciez.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 10:58   #24
jaku

Stage 5
 
jaku's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,347
Member of:
[Nissan]
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
asigurarea e mare rau daca n ai 26 de ani.
eu la 1.6 am platit 12 milioane pe 1 an....
Trece o pe numele lu bunica,mama,tata,fratele...chiar se merita si mai mult daca ai pe cineva pensionar in familie.
Eu daca nu o vand o trec pe numele lu' maica mea si o sa mi fie 100 de euro pe an asigurarea.
intradevar, rca-ul pt cei cu sub 30 ani e uriasa... eu la 2.0 am platit 490Lei pe an intreg , dar un coleg a platit 900 la un mot. de 1,8 ... are 22 ani...
legat de urs, nu te grabi ! cauta sa il iei "gata facut" , ca sa te bucuri instant de el ... stiu, mai e si placerea de a-l face tu, dar vei vedea ca te va costa cel putin dublu fata de cat ti-ai propus sa bagi in el, plus timpul...
jaku is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 13:42   #25
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Caut un ursulica

cum zice si jaku,incearca sa l iei gata facut....
eu am luat masina stock si am bagat in ea aproape cat am dat pe masina.
Nu prea se merita daca nu vrei sa o ti 10 ani...si n ai si o a doua masina.
Am un prieten cu e36 coupe,10j pe spate si lasata blana...nu poate sa intre decat cineva in fata si eventual inca unu in spate,dar nu mai greu de 60 de kile...ca deja merge pe gume.
Daca nu ti permiti inca o masina pe langa E30/E36 incearca sa imbini utilul cu placutul.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 13:49   #26
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

multumesc de sfaturi am precizat la inceput am un logan nou nout full option plus inca un motor de viteza deci mai lipseste din colectia mea doar un e30 si e completa
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 14:30   #27
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Caut un ursulica

logan full option...hai ma,las o dracu
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 15:31   #28
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

Legat de ursulache , astept vreo masinuta de la un pasionat poate are nevoe de bani si o gasesc pe undeva la 2100 euro daca nu mai asteptam si pana la vara luam ceva si mai si oricum ca iau unu cum vreau ca iau unu simplu tot ma voi apuca de el sa i fac cate una alta pe la el dar am inteles ideea cu banuti vom vedea.

Last edited by BMWE3O; 17-09-13 at 15:35.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 15:42   #29
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
logan full option...hai ma,las o dracu
legat de logan . . . am zis asa , sper sa nu fie inteles gresit comentariul ca nu sunt genu sa ma dau in branci. Doar e o masina sa iti faci treaba si atat nu ma atrage cu nimic.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 16:21   #30
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Legat de ursulache , astept vreo masinuta de la un pasionat poate are nevoe de bani si o gasesc pe undeva la 2100 euro daca nu mai asteptam si pana la vara luam ceva si mai si oricum ca iau unu cum vreau ca iau unu simplu tot ma voi apuca de el sa i fac cate una alta pe la el dar am inteles ideea cu banuti vom vedea.

Trebuie sa apreciem faptul ca ai vointa... mna ... cat despre loganul "full options" si nou nout ... asta a fost maxima ))))
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -