Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-13, 13:55   #1
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Thumbs up Caut un ursulica :D

Salutare la toti posesori de ursani , in urma cu 2 ani am avut un bmw e36 in care am investit ceva banuti si timp, l-am tinut in decurs de un an dupa care am luat un pret foarte bun . . .! Neparandu-mi rau dupa ea deoarece mi-am achizitionat un motor (yamaha r6) si un logan cu care sa imi fac treaba . . . doresc sa achizitionez un ursulica de pe la varsta de 18 ani de cand m-am indragostit de ele la un concurs de cascadori. Am fost pur si simplu fermecat de sunet si de senzatie , pe timpul acela am avut un alt logan care avea sa fie prima mea masina iar primul gand a fost ceva de genu . . . o vand si imi iau direct un bmw dinasta eu nestiind ce model e vazusem doar sigla BMW , tin sa preciez ca erau terminate ruginite nu aveau geamuri parca erau de la remat dar . . . pur si simplu m-au fermecat si a ramas acolo undeva in inima acea senzatie ! Acum dupa mult asteptatul moment doresc sa achizitionez in primavara unul. Bugetul este de 2 mi euro. M-am gandit la un 2.0 original de pe urs sau un 1.8 . . . acum sa vedem urmatoarea intrebare este : Gasesc unul ok la pretul asta (adica sa fie drept la acte si cat de cat fara rugina ) ? restu nu ma intereseaza ca il voi face eu usor usor ! vreau sa fie legal din puntul acesta de vedere , la ce sa fiu atent ? puncte slabe etc .Tin sa preciz ca acum mi-am facut contul si nu stiu daca am pus bine threaderul sau nu . . . Multumesc tuturor

Last edited by BMWE3O; 15-09-13 at 14:08.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 14:15   #2
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica :D

Rog un moderator sa mute topicul la alte discuti bmw. Multumesc
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 21:45   #3
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica :D

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Salutare la toti posesori de ursani , in urma cu 2 ani am avut un bmw e36 in care am investit ceva banuti si timp, l-am tinut in decurs de un an dupa care am luat un pret foarte bun . . .! Neparandu-mi rau dupa ea deoarece mi-am achizitionat un motor (yamaha r6) si un logan cu care sa imi fac treaba . . . doresc sa achizitionez un ursulica de pe la varsta de 18 ani de cand m-am indragostit de ele la un concurs de cascadori. Am fost pur si simplu fermecat de sunet si de senzatie , pe timpul acela am avut un alt logan care avea sa fie prima mea masina iar primul gand a fost ceva de genu . . . o vand si imi iau direct un bmw dinasta eu nestiind ce model e vazusem doar sigla BMW , tin sa preciez ca erau terminate ruginite nu aveau geamuri parca erau de la remat dar . . . pur si simplu m-au fermecat si a ramas acolo undeva in inima acea senzatie ! Acum dupa mult asteptatul moment doresc sa achizitionez in primavara unul. Bugetul este de 2 mi euro. M-am gandit la un 2.0 original de pe urs sau un 1.8 . . . acum sa vedem urmatoarea intrebare este : Gasesc unul ok la pretul asta (adica sa fie drept la acte si cat de cat fara rugina ) ? restu nu ma intereseaza ca il voi face eu usor usor ! vreau sa fie legal din puntul acesta de vedere , la ce sa fiu atent ? puncte slabe etc .Tin sa preciz ca acum mi-am facut contul si nu stiu daca am pus bine threaderul sau nu . . . Multumesc tuturor
Vrabia malai viseaza...crezi da ca dai 2000euro pe un bmw se aude si trage ca unul de "cascadorii? In altea sunt bagati saci de bani..10.000 +...tu cu 2000euro iti iei un cazan de tinut gainile.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 21:49   #4
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Caut un ursulica :D

Da... Cu 2000 de euro iti iei un cazan mai ruginit ca Dacia. Iti trebuie vreo 3208942 de euro ca sa-ti iei ceva in stare decenta.
Ba, inainte sa raspundeti mai si cititi.

A zis baiatul ca vrea ceva bun in banii aia, si mai departe se descurca.

Da, gasesti ceva bun in banii aia.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 21:54   #5
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica :D

Quote:
Originally Posted by scrisit View Post
Da... Cu 2000 de euro iti iei un cazan mai ruginit ca Dacia. Iti trebuie vreo 3208942 de euro ca sa-ti iei ceva in stare decenta.
Ba, inainte sa raspundeti mai si cititi.

A zis baiatul ca vrea ceva bun in banii aia, si mai departe se descurca.

Da, gasesti ceva bun in banii aia.
Asa...si pana la urma ce vrea de la noi .."aici" ?? E atat de prost incat nu isi poate cauta singur o masina ??Doamne cu prostii tai.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 22:51   #6
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica :D

Ba gainare cazan deala sa iti ia mata sa iti faci viacu cu figuranti tai ! Vezi ca eu nu te-am jignit ba gunoiule , iti mai repet sa ma cac pe tine si pe masina ta de e46-le tau de tigani iar daca chear nu ai ce face de cat sa poluezi forumurile la alti dute si cauta-ti alceva de facut 1 lucru e sa inveti ba inaptule sa ai o convorbire cu cineva si dupaia sa dai cu presupusul! Si inca ceva uita-te in jurul tau sa vezi cum gainari ca tine de cioroi (probabil adica mai mult ca sigur si tu faci parte din tribul lor ) cu nr de bulgaria sau masini fantome se sparg in figuri iar uitate din nou in jur sa vedem cati cioroi asa ca tine au un e30 si cati alti au o balega ca a ta ! nu te mai chinui sa mai tocesti tastatura pe topicul meu ca labagi ca tine se gasesc peste tot si un domn ca mine nu isi pierde timpul cu asa gunoaie gen TU ! multumesc de intelegere.

Last edited by BMWE3O; 15-09-13 at 22:54.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 07:40   #7
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica :D

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Ba gainare cazan deala sa iti ia mata sa iti faci viacu cu figuranti tai ! Vezi ca eu nu te-am jignit ba gunoiule , iti mai repet sa ma cac pe tine si pe masina ta de e46-le tau de tigani iar daca chear nu ai ce face de cat sa poluezi forumurile la alti dute si cauta-ti alceva de facut 1 lucru e sa inveti ba inaptule sa ai o convorbire cu cineva si dupaia sa dai cu presupusul! Si inca ceva uita-te in jurul tau sa vezi cum gainari ca tine de cioroi (probabil adica mai mult ca sigur si tu faci parte din tribul lor ) cu nr de bulgaria sau masini fantome se sparg in figuri iar uitate din nou in jur sa vedem cati cioroi asa ca tine au un e30 si cati alti au o balega ca a ta ! nu te mai chinui sa mai tocesti tastatura pe topicul meu ca labagi ca tine se gasesc peste tot si un domn ca mine nu isi pierde timpul cu asa gunoaie gen TU ! multumesc de intelegere.
Bai analfabetule...invata sa injuri si sa jignesti ))).
Of doamne cu prostii tai. Ai vandut si ei porumbu' si vor bmw...
Daca e46 e de tigani e clar =))) sa nu vorbim de E36 care e masina nationala la rrrromi.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 08:38   #8
S38B38

Stage 2
 
S38B38's Avatar
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 71
Default Re: Caut un ursulica :D

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Bai analfabetule...invata sa injuri si sa jignesti ))).
Of doamne cu prostii tai. Ai vandut si ei porumbu' si vor bmw...
Daca e46 e de tigani e clar =))) sa nu vorbim de E36 care e masina nationala la rrrromi.
gata omule ... te-ai laudat destul ca ai E46 , stie tot forumul , bravo esti cel mai tare ... te lauzi cu un E46 model 98 de parca ar fii facut in 2013.
S38B38 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 10:04   #9
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: Caut un ursulica :D

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Bai analfabetule...invata sa injuri si sa jignesti ))).
Of doamne cu prostii tai. Ai vandut si ei porumbu' si vor bmw...
Daca e46 e de tigani e clar =))) sa nu vorbim de E36 care e masina nationala la rrrromi.
Prostule te-ai bagat ca musca in cacat sa iti zic pe romaneste omu nu a zis ca vrea avioane la banii aia a zis ca vrea unu cat de cat ok si cu acte in regula de ce trebuie sa o arzi asa incordat???ca tu cam la toti te dai rotund??
__________________
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 12:54   #10
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica :D

Din pacate tiganu asta strica forumurile altora facandu-si lui level . . . chiar ignoratil ca e prea prost , un gunoi ce isi face veacul prin forumurile oamenilor care chear au ce impartasi cu alti nu ca el.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 18:51   #11
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica :D

O mica schimbare de planuri sau de termenul de achizitionare vreau sa imi achizitionez unul pana la sfarsitul anului acesta sa ma bucur putin de iarna cu el. O singura intrebare am ( daca il cumpar inmatriculat in romania cu acte ok si vreau sa il trec pe nume trebuie sa platesc vreo taxa ? asigurarea la un 2.0 cat ma ajunge ? precizez ca la e36 meu am platit 5.5 mil pe jumatate de an la astra multumesc anticipat.

Last edited by BMWE3O; 16-09-13 at 18:54.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 17-09-13, 17:37   #12
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica :D

VA ROG NU MAI POSTATI AICI , SUNT 2 POSTURI LA FEL!!! ASTEPT PARERILE VOASTRE PE THREADERUL DE MAI SUS. MULTUMESC !
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 19-09-13, 17:02   #13
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica :D

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Din pacate tiganu asta strica forumurile altora facandu-si lui level . . . chiar ignoratil ca e prea prost , un gunoi ce isi face veacul prin forumurile oamenilor care chear au ce impartasi cu alti nu ca el.
Tigan e tactu'. Analfabet prost.Invata sa scrii.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 06:05   #14
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Caut un ursulica :D

Apropo... TAC-TU nu TACTU'

Last edited by the_rifle; 03-10-13 at 06:18.
the_rifle is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -