Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-13, 19:37   #1
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

Buna seara tuturor sunt pe cale sa cumpar un bmw e34 si sunt suspicios in privinta inmatricularii masinii in sensu ca nu stiu daca a fost platita taxa sau nu..proprietaru actual sustine ca nu stie nimica nu se pricepe..iar pe carte apar doar 2 proprietari unul din 2011 si unul din 2012 adica el,posibil ca masina sa fii avut alti proprietari pe alta carte sau??pot afla cu seria caroseriei ceva?multumesc anticipat!!
__________________
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-13, 22:14   #2
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

vezi sa nu fie cartea duplicat
vezi pe ultima pagina, poate sa fi fost recarosata cu alta masina si acolo scrie

daca ai pe cineva la rutiera o verifica in baza de date dupa nr de inmatriculare si vezi cand e prima data inscrisa.....
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 10:03   #3
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
vezi sa nu fie cartea duplicat
vezi pe ultima pagina, poate sa fi fost recarosata cu alta masina si acolo scrie

daca ai pe cineva la rutiera o verifica in baza de date dupa nr de inmatriculare si vezi cand e prima data inscrisa.....
oricum masina e incurcata rau si tipu e cam suspect dao dracu ii masina ta si sa nu stii nimica despre ea...in fine aseara cand am luat seria de pe caroserie ploua si posibil sa nu fii vazut prea bine cifrele dar mio dat o poza si de pe carte cu seria ce-i drept nu prea clara dar seamana cifrele ce le-am luat eu cu ce apar pe carte,le-am bagat pe real oem si surpriza imi da ori un e21 ori alt model nicidecum e34 si tot ma gandesc cine are smenui seriile de la un model cu alt model nu ii vad logica...
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 18:10   #4
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

Cel mai bine suni sau mergi la RAR cu seria masinii, si eu am dilema asta, la mine scrie 2008 data inmatricularii dar la fel cum a spus si Jakal ma tem sa nu fie duplicat, daca ajung inaintea ta iti voi da detalii.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 19:22   #5
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

Quote:
Originally Posted by coco_stancu View Post
Cel mai bine suni sau mergi la RAR cu seria masinii, si eu am dilema asta, la mine scrie 2008 data inmatricularii dar la fel cum a spus si Jakal ma tem sa nu fie duplicat, daca ajung inaintea ta iti voi da detalii.
ms mult daca aflii ceva sa imi spui eu tot ma chinui,sa afluu detalii despre masina asta,arata prea bine si e pacat de ea,daca si-a batut cineva joc cu serii de e21
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 19:26   #6
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

pune niste poze, eventual anuntul, poate stie cineva masina, ceva despre ea, daca a fost imatriculata recent, daca a fost recarosata , etc.
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 19:49   #7
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

Quote:
Originally Posted by coco_stancu View Post
Cel mai bine suni sau mergi la RAR cu seria masinii, si eu am dilema asta, la mine scrie 2008 data inmatricularii dar la fel cum a spus si Jakal ma tem sa nu fie duplicat, daca ajung inaintea ta iti voi da detalii.
daca e duplicat, scrie pe carte.....daca e recarosata, scrie pe ultima fila
jakal is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 10:26   #8
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..

Am aflat ca masina a fost inscrisa prin 97 in Romania,a trecut pe la 5-6 persoane si arata de parca ar fii adusa din Germania nu demult timp....stie cineva la e34 in afara de seria de la pasager parbriz mai apare undeva cea de caroserie??ca aia de acolo cand o bag pe real oem imi da un e21,oricum as cam lasa-o la o parte e prea dubioasa masina
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -