Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   As dorii sa aflu niste informatii despre o masina.. (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/358208-dorii-aflu-informatii-masina.html)

tmDNSe30 03-02-13 19:37

As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
Buna seara tuturor sunt pe cale sa cumpar un bmw e34 si sunt suspicios in privinta inmatricularii masinii in sensu ca nu stiu daca a fost platita taxa sau nu..proprietaru actual sustine ca nu stie nimica nu se pricepe..iar pe carte apar doar 2 proprietari unul din 2011 si unul din 2012 adica el,posibil ca masina sa fii avut alti proprietari pe alta carte sau??pot afla cu seria caroseriei ceva?multumesc anticipat!!

jakal 03-02-13 22:14

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
vezi sa nu fie cartea duplicat
vezi pe ultima pagina, poate sa fi fost recarosata cu alta masina si acolo scrie

daca ai pe cineva la rutiera o verifica in baza de date dupa nr de inmatriculare si vezi cand e prima data inscrisa.....

tmDNSe30 04-02-13 10:03

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 5347493)
vezi sa nu fie cartea duplicat
vezi pe ultima pagina, poate sa fi fost recarosata cu alta masina si acolo scrie

daca ai pe cineva la rutiera o verifica in baza de date dupa nr de inmatriculare si vezi cand e prima data inscrisa.....

oricum masina e incurcata rau si tipu e cam suspect dao dracu ii masina ta si sa nu stii nimica despre ea...in fine aseara cand am luat seria de pe caroserie ploua si posibil sa nu fii vazut prea bine cifrele dar mio dat o poza si de pe carte cu seria ce-i drept nu prea clara dar seamana cifrele ce le-am luat eu cu ce apar pe carte,le-am bagat pe real oem si surpriza imi da ori un e21 ori alt model nicidecum e34 :lol: si tot ma gandesc cine are smenui seriile de la un model cu alt model nu ii vad logica...

coco_stancu 04-02-13 18:10

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
Cel mai bine suni sau mergi la RAR cu seria masinii, si eu am dilema asta, la mine scrie 2008 data inmatricularii dar la fel cum a spus si Jakal ma tem sa nu fie duplicat, daca ajung inaintea ta iti voi da detalii.

tmDNSe30 04-02-13 19:22

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
Quote:

Originally Posted by coco_stancu (Post 5348575)
Cel mai bine suni sau mergi la RAR cu seria masinii, si eu am dilema asta, la mine scrie 2008 data inmatricularii dar la fel cum a spus si Jakal ma tem sa nu fie duplicat, daca ajung inaintea ta iti voi da detalii.

ms mult daca aflii ceva sa imi spui eu tot ma chinui,sa afluu detalii despre masina asta,arata prea bine si e pacat de ea,daca si-a batut cineva joc cu serii de e21:cry:

TZN 85 BUB 04-02-13 19:26

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
pune niste poze, eventual anuntul, poate stie cineva masina, ceva despre ea, daca a fost imatriculata recent, daca a fost recarosata , etc.

jakal 04-02-13 19:49

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
Quote:

Originally Posted by coco_stancu (Post 5348575)
Cel mai bine suni sau mergi la RAR cu seria masinii, si eu am dilema asta, la mine scrie 2008 data inmatricularii dar la fel cum a spus si Jakal ma tem sa nu fie duplicat, daca ajung inaintea ta iti voi da detalii.

daca e duplicat, scrie pe carte.....daca e recarosata, scrie pe ultima fila

tmDNSe30 05-02-13 10:26

Re: As dorii sa aflu niste informatii despre o masina..
 
Am aflat ca masina a fost inscrisa prin 97 in Romania,a trecut pe la 5-6 persoane si arata de parca ar fii adusa din Germania nu demult timp....stie cineva la e34 in afara de seria de la pasager parbriz mai apare undeva cea de caroserie??ca aia de acolo cand o bag pe real oem imi da un e21:lol:,oricum as cam lasa-o la o parte e prea dubioasa masina :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 02:36.

- Copyright 2026 4Tuning