Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-01-13, 07:55   #61
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by adrian325i View Post
Eh lasa ca nu trebuie cotizatie sau camera la hotel inchiriata cu 7 ani inainte...
Daca vrei sa iesi la un gratar in 50 de masini 8 ore n-ai nevoie de mare lucru...

Ideea e ca deja au inceput rashinile... "Sa nu incapa un adidas intre roata si aripa " alti-s " carpe-n cur ca n-au placute de frane "... etc...
Eu propun astia cu putza sub 14 cm sa nu aiba dreptul sa posteze...
Nu se face pt ca sunteti de rahat nu din alt motiv...
Pai sa vin si sa se uite un jegos si sa comenteze ca de ce stergatoarele sunt marci diferite sau de ce mi s-a ars un bec in bord ? Uite ca asa sunt eu al dracu de-aia vreau sa am 2 stergatoare in 2 feluri... Ce nu-ti convine ? Marsh in PM...
dement esti ))
dj_eros is offline  
Old 25-01-13, 10:36   #62
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by adrian325i View Post
Eh lasa ca nu trebuie cotizatie sau camera la hotel inchiriata cu 7 ani inainte...
Daca vrei sa iesi la un "gratar" in 50 de masini 8 ore n-ai nevoie de mare lucru... Faci o rezervare pe o terasa cu 80 de locuri cu o zi inainte si aia e... Daca se ocupa 40 de locuri patronu' o sa zica " saru-mana "... Daca vrei sa bei o cafea bei o cafea daca vrei sa haleshti un fripturoi halesti un fripturoi . Fiecare dupa posibilitati...

Ideea e ca deja au inceput fitzele si rashinile... "Sa nu incapa un adidas intre roata si aripa " alti-s " carpe-n cur ca n-au placute de frane "... etc...
Eu propun ca astia cu putza sub 14 cm sa nu aiba dreptul sa posteze...
Nu se face pt ca sunteti de rahat nu din alt motiv...
Pai sa vin si sa se uite un jegos si sa comenteze ca de ce stergatoarele sunt marci diferite sau de ce mi s-a ars un bec in bord ? Uite ca asa sunt eu al dracu de-aia vreau sa am 2 stergatoare in 2 feluri... Ce nu-ti convine ? Marsh in PM...

Ce facem , ne intalnim sa ne uitam stramb unii la altii ?
Prefer sa ne injuram pe forum decat sa ne luam la flegme in realitate...
Iar atitudinea asta plina de ifose nu ai cum sa o schimbi intr-o zi dupa ce ani de zile ti-ai dat bashini pe forum...

Degeaba ai masina perfecta daca esti un cocalar pocnit...


Nu contati pe mine.
The_rifle

P.S. - Comentariul este generic DECI nu se refera la un user anume ci la fiecare dintre voi...
Cu cine te certi de fapt?
da_joint is offline  
Old 25-01-13, 12:51   #63
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

AM CITIT SI EU POSTURI`LE ANTERIOARE,EU NU INTELEG UN LUCRU SI VA ROG SA MA LAMURITI.

ESTE BMW MEETING? SAU BMW EXPO? IN ALTA ORDINE DE IDEI,MA DOARE`N 14 CA UNII AU MASINI`LE LOW SAU INTERIOR DE ///M SAU MAI STIU EU CE AU PUS OEM PE MASINI,MAI FARTE ESTE MEETNG,NU CRED CA MASINI`LE VB INTRE ELE CI NOU ASTA PASIONATI,NU CRED CA AR TREBUI SA VINA UNU SI SA SPULBERE VISELE SI AICI MA REFER LA JOINT,TOTI SPUN CA NU SE POATE,EU ZIC CA SE POATE!!!! PROBLEMA ESTE DE BANI,AI BANI AI PUTERE DE INCASARE(ASTA ESTE O LEGE FIREASCA) 100 DE RONI DE MASINA CRED CA ESTE OK,DACA SE STRANG 100 DE MASINI SUNT 100 DE MIL,CU BANII ASTA FACI TOTUL OK!!! STIU CA IN ALTE ORASE GEN BUCURESTI INVIDIA ESTE MARE SI MAI ALES BISERICUTE`LE DAR LASA`TI MAI BAIETI ASTEA SI APUCATI`VA SA FITI PRIETENI SI SA FACEM CUMVA SA IASA MAI BN CA ALTADATA.
ANUL TRECUT MULTI FITOSI,DAR FOARTE MULTI FITOSI AU FOST LA MEETING SI SI`AU TINUT MASINI`LE ASCUNSE IN FATA CASUTEI,A TREBUIT SA CAUT DUPA ELE SA POT SA LE FAC O POZA SAU SA SALUT UN COLEG DE FORUM. ASA CEVA NU SE FACE MAI NENE,ORI SUNTEM IN ACEIAS OALA TOTI,ORI STAM PE LA COLTURI SI BARFIM.


EU ZIC CA CEI CARE SUNT CARCOTASI SA SE ABTINA SA MAI POSTEZE
AICI.AICI SE CER PARERI NU DESCURAJARI! VREM SAU NU VREM,ESTE SIMPLU!!!CINE ESRE PENTRU SA POSTEZE SA POATA BAIETII CARE ORGANIZEAZA SA STIE CATI AR FI DISPUSI SA PARTICIPE SI ANUL ASTA ALATURI DE NOI.

SI INCA CEVA,ANUL TRECUT UNI AU VR SA FACA PRIVAT MEETING CEVA DE GENUL,JUST FRIENDS, SI PANA LA URMA AU VENIT LA DARSTE. STIU SI SUNT SIGUR CA SI ANUL ASTA AU ACEIASI IDEE SI O SA POSTEZE PE AICI DOAR PE DESCURAJARI.CRED CA NU TREBUIESC LUATI IN SEAMA ACEI "BAIETI ATOT CUNOSCATORI IN MATERIE DE MAINI" SAU CUM II NUMESC EU "MOGULII OEM`ULI".......
O ZI BUNA SA AVETI SI SA SPERAM CA ANUL ASTA SE VA ORGANIZA MACAR CUM A FOST ANUL TRECUT CU TOATE CA PRESIMT CA VA FI MULT MAI BINE!
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline  
Old 25-01-13, 14:47   #64
turbo600

Stage 5
 
turbo600's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 568
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by adrian325i View Post
Eh lasa ca nu trebuie cotizatie sau camera la hotel inchiriata cu 7 ani inainte...
Daca vrei sa iesi la un "gratar" in 50 de masini 8 ore n-ai nevoie de mare lucru... Faci o rezervare pe o terasa cu 80 de locuri cu o zi inainte si aia e... Daca se ocupa 40 de locuri patronu' o sa zica " saru-mana "... Daca vrei sa bei o cafea bei o cafea daca vrei sa haleshti un fripturoi halesti un fripturoi . Fiecare dupa posibilitati...

Ideea e ca deja au inceput fitzele si rashinile... "Sa nu incapa un adidas intre roata si aripa " alti-s " carpe-n cur ca n-au placute de frane "... etc...
Eu propun ca astia cu putza sub 14 cm sa nu aiba dreptul sa posteze...
Nu se face pt ca sunteti de rahat nu din alt motiv...
Pai sa vin si sa se uite un jegos si sa comenteze ca de ce stergatoarele sunt marci diferite sau de ce mi s-a ars un bec in bord ? Uite ca asa sunt eu al dracu de-aia vreau sa am 2 stergatoare in 2 feluri... Ce nu-ti convine ? Marsh in PM...

Ce facem , ne intalnim sa ne uitam stramb unii la altii ?
Prefer sa ne injuram pe forum decat sa ne luam la flegme in realitate...
Iar atitudinea asta plina de ifose nu ai cum sa o schimbi intr-o zi dupa ce ani de zile ti-ai dat bashini pe forum...

Degeaba ai masina perfecta daca esti un cocalar pocnit...


Nu contati pe mine.
The_rifle

P.S. - Comentariul este generic DECI nu se refera la un user anume ci la fiecare dintre voi...
Inca o data Genial....Keep Walking
turbo600 is offline  
Old 25-01-13, 14:58   #65
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Luciane esti om serios ce mama naibii.Nu cred ca am pomenit ceva de masini low sau suferit de ceva si sincer iti spun ca nu stiu ce bisericute mai sunt prin Bucuresti.Cu oricine m-am intalnit ,intotdeauna m-am comportat la fel cum ma comport ca si cu prietenii mei.

Ca o mica paranteza ,saptamana trecuta am primit telefon de la Gogu care mi-a zis ca ajunge in Bucuresti si sa ne vedem la un suc.Am plecat mai devreme de la servici sa ma pot vedea cu el,deci crede-ma ca nu sufera nimeni de nimic.

Nu vreau sa descurajez pe nimeni si nu bag nici un fitil,poate organiza oricine intalnire,fie ca e Motzu fie oricine altcineva ,imi este total indiferent.
Asta nu inseamna ca nu pot judeca si trage niste concluzii privind la intalnirile anterioare si sa le exprim.
Problema mea nu este legata de organizatori, ci de PARTICIPANTI.
Acolo e problema si tind sa cred ca va fi in continuare fie ca va place ce va zic sau nu. Iar asta nu e suferinta,e simplul adevar!
De aceea am zis intotdeauna ca decat multi si degeaba,mai bine putini si buni ;la asta m-am referit cand a fost vorba de intalniri private. Cunosti toti oamenii si te bazezi pe ei!
Crezi ca mie nu mi-ar place sa vad la noi aceeasi atmosfera ca in link-urile prezentate anterior? Iti zic eu,DA! insa sunt realist.
In concluzie nu descurajeaza nimeni nimic,Bucurestiul ,adica "ACEI "BAIETI ATOT CUNOSCATORI IN MATERIE DE MAINI" SAU CUM II NUMESC EU "MOGULII OEM`ULI" nu organizeaza nimic insa in cazul in care se va face ceva vom veni asa cum am facut-o mereu cu sau fara bani in avans sau taxa de participare.Si vb in numele meu si al prietenilor mei.
Te Salut si sa ne vedem cu bine!
__________________
da_joint is offline  
Old 25-01-13, 15:00   #66
66NFS

Stage 5
 
66NFS's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,977
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Atunci daca sunteti impotriva la ce zic "fitzosi" aia nu mai visati la filmulete de afara ...Multumiti-va cu ce faceti an de an ( nimik )
66NFS is offline  
Old 25-01-13, 15:12   #67
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

bai eu zic asa parerea mea organizatorii din anii precedenti sa isi uneasca toti fortele ca na fiecare are o idee o sugestie fiecare este deja familiarizat cu fenomenul stie ce trebuie ce nu trebuie unde a gresit sau nu ce trebuia facut si nu a fost facut faceti o conferinta pe mess skype etc pentru ca fiecare este dintr un alt colt al tarii va puneti de acord bai uite vrem asta nu vrem asta hai sa facem asta ne costa atat faceti o nota de plata dati un cont x in care noi sa achitam suma y si gata dar macar asa stim ca va fi ceva frumos asa este cel mai simplu si cel mai corect nu aruncati cu oua stricate dupa mine dar eu asa cred ca se vor rezolva toate problemele
__________________
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
dj_eros is offline  
Old 25-01-13, 18:19   #68
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by adrian325i View Post
Eh lasa ca nu trebuie cotizatie sau camera la hotel inchiriata cu 7 ani inainte...
Daca vrei sa iesi la un "gratar" in 50 de masini 8 ore n-ai nevoie de mare lucru... Faci o rezervare pe o terasa cu 80 de locuri cu o zi inainte si aia e... Daca se ocupa 40 de locuri patronu' o sa zica " saru-mana "... Daca vrei sa bei o cafea bei o cafea daca vrei sa haleshti un fripturoi halesti un fripturoi . Fiecare dupa posibilitati...

Ideea e ca deja au inceput fitzele si rashinile... "Sa nu incapa un adidas intre roata si aripa " alti-s " carpe-n cur ca n-au placute de frane "... etc...
Eu propun ca astia cu putza sub 14 cm sa nu aiba dreptul sa posteze...
Nu se face pt ca sunteti de rahat nu din alt motiv...
Pai sa vin si sa se uite un jegos si sa comenteze ca de ce stergatoarele sunt marci diferite sau de ce mi s-a ars un bec in bord ? Uite ca asa sunt eu al dracu de-aia vreau sa am 2 stergatoare in 2 feluri... Ce nu-ti convine ? Marsh in PM...

Ce facem , ne intalnim sa ne uitam stramb unii la altii ?
Prefer sa ne injuram pe forum decat sa ne luam la flegme in realitate...
Iar atitudinea asta plina de ifose nu ai cum sa o schimbi intr-o zi dupa ce ani de zile ti-ai dat bashini pe forum...

Degeaba ai masina perfecta daca esti un cocalar pocnit...


Nu contati pe mine.
The_rifle

P.S. - Comentariul este generic DECI nu se refera la un user anume ci la fiecare dintre voi...
bai baiatule tu nu-mi veni mie acolo cu masina inalta,placute de 3 feluri sa ne zgarii retina....viiiii regulamentar,OEM,avem om la poarta care impiedica intrarea!

veeeezi.....
liviu tex is offline  
Old 25-01-13, 18:23   #69
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
bai baiatule tu nu-mi veni mie acolo cu masina inalta,placute de 3 feluri sa ne zgarii retina....viiiii regulamentar,OEM,avem om la poarta care impiedica intrarea!

veeeezi.....
Liviule tu esti belea , omul care ne bucura zilele ))
RIcKO is offline  
Old 25-01-13, 18:24   #70
66NFS

Stage 5
 
66NFS's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,977
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
bai baiatule tu nu-mi veni mie acolo cu masina inalta,placute de 3 feluri sa ne zgarii retina....viiiii regulamentar,OEM,avem om la poarta care impiedica intrarea!

veeeezi.....
si in incheiere ati urmarit caterinca lui LIVIU TEX )
66NFS is offline  
Old 25-01-13, 18:31   #71
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

tot nu am inteles...este meeting sau expozitie? )


pt joint...frate eu nu am nimic cu nimeni,dar una la mana,la meeting 2012 multi au spus ca ati stat cam........retrasi.......cea ce i`au facut sa inteleaga ca sunteti figuranti...nu dau eu nume cn vorbea ca erau cam multi....doi la mana,ai zis ca sau dat premii pe nepotisme...daca era dupa mn nu dadeam deloc (am si spus asta in thread`ul ala care a fost) eu nu ma simt nepotul nimanui 3 la mana, ai zis ca la noi nu se va face never asa ca in alte parti, aici sunt de acord cu tn pt ca la noi este lipsa aia de bani.dar macar hai sa lasam pe cei care vor sa se implice sa faca ceva cat de cat. si cu ocazia asta as ruga pe cei care vor sa se ocupe cu organizarea sa incerce sa adune voluntari mai multi pt a iesi mai bn. in rest ce sa zic...ma bucur ca te`ai intalnit cu fratele GOGU...


o seara buna sa aveti...asta a fost ultimul meu post pe acest thread..
luci4n_vl is offline  
Old 25-01-13, 19:17   #72
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Vad ca sa inteles gresit si mesajul meu : Oameni buni , nu e vorba de fitze sau eu mai stiu ce , mesajul meu cred ca era destul de clar : trebuie sa ne mobilizam putin mai mult ca pana acum [ si nu doar 3 4 oameni ] ca sa iasa ceva cat de cat frumos la noi , sunt constient , nu e aceeasi putere financiara ca in afara , dar la capitolul vointa nu avem scuze . Cineva propunea o idee destul de interesanta : Organizatorii meeting -urilor /expo/show de anii trecuti , sa stea putin de vorba si sa se vina cu diferite idei , am avea cu totii de castigat !
__________________
DEVIL's Style is offline  
Old 25-01-13, 20:16   #73
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
tot nu am inteles...este meeting sau expozitie? )


pt joint...frate eu nu am nimic cu nimeni,dar una la mana,la meeting 2012 multi au spus ca ati stat cam........retrasi.......cea ce i`au facut sa inteleaga ca sunteti figuranti...nu dau eu nume cn vorbea ca erau cam multi....doi la mana,ai zis ca sau dat premii pe nepotisme...daca era dupa mn nu dadeam deloc (am si spus asta in thread`ul ala care a fost) eu nu ma simt nepotul nimanui 3 la mana, ai zis ca la noi nu se va face never asa ca in alte parti, aici sunt de acord cu tn pt ca la noi este lipsa aia de bani.dar macar hai sa lasam pe cei care vor sa se implice sa faca ceva cat de cat. si cu ocazia asta as ruga pe cei care vor sa se ocupe cu organizarea sa incerce sa adune voluntari mai multi pt a iesi mai bn. in rest ce sa zic...ma bucur ca te`ai intalnit cu fratele GOGU...

Am stat mai retrasi deoarece nu stiam pe toata lumea,nu sunt genul sa ma bag in discutii si in seama cu japca(la fel a fost si la alte meeting-uri deci nu e un motiv sa fiu/fim catalogati).Am vorbit si am stat si cu baietii din BV,sharky,gogu si compania ,cativa baieti din Bucuresti,cativa din Slatina-Olt asta ar insemna ca jumate din participanti au fost figuranti... iar seara nu am rezistat pana la 4-5 dimineatala baute ptr ca eram rupt de somn.
Daca citesti inca o data vei vedea ca am facut referire la nepotisme si interese la show-urile de expo ,nicidecum la meeting e36.

o seara buna sa aveti...asta a fost ultimul meu post pe acest thread..
nu tre sa te superi,vorbim,discutam chiar daca avem anumite pareri diferite.
da_joint is offline  
Old 25-01-13, 21:10   #74
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Imi voi spune si eu parerea....buna, rea este parerea mea si atat...multi vor fi de acord cu mine si poate la fel de multi ma vor contrazice, in fine...

Eu anul trecut am venit fara masina pentru ca mi-am vandut masina cu 3 zile inainte de meeting...si am ramas tot cu o pisica stoc cu care sa-mi fac treaba pana-mi cumpar masina dorita (e39).

Am preferat sa vin fara masina pentru ca pur si simplu nu era/avea nimic deosebit. Era o masina stoc in care nu s-au bagat bani, era o masina de zi cu zi cu care doar iti faceai treaba si atat..in fine, am vorbit cam mult despre mine.

Anul trecut la meeting, am vazut foarte multe masini neingrijite care cica erau masini de pasionati, ca doar asa ne place tuturor sa ne intitulam. Defapt erau niste masini care nici macar nu aratau bine nici pe partea tehnica, asta sa nu mai vorbim de mofturi (jante, suspensii, pachete m, interioare, motoare, etc...elemente pe care multi adevarati pasionati poate si-au luat de la gura ca sa le achizitioneze).

Nu am nimic cu nimeni, si stiu ca sunt multi care poate nu au posibilitati sa bage bani in mofturi...insa de la a nu avea bani de mofturi pana la a nu-si intretine masinile asa cum trebuie (tehnic) este cale lunga.

Nu este obligatoriu sa participati/participam cu masini daca nu avem cu ce.....putem/puteti foarte bine si foarte frumos sa participati fara masini asa cum si eu si poate si altii am/au procedat anul trecut.

Se va face o intalnire Stance Event atunci este necesat sa vina numai masini in care s-au invetit bani.

Nu putem face filmulete, poze cu niste masini neingrijite si sa aratam lumii ce avem noi...trebuie sa scoatem in fata masinile care sunt frumoase si in care s-au bagat bani.

Cunosc o persoana (de aici din Bucuresti) care a bagat intr-un e21 80.000 de euro si probabil mai sunt ca el in Romania (la bmw sau alte marci) dar care nu-si vor scoate niciodata masina din garaj pentru meetingurile care se fac la noi.

Sincer, nu te poti numi pasionat atata timp cat nici macar nu iti intretii masina (tehnic) asa cum trebuie.

Cred ca, o masina stoc dar ingrijita si intretinuta exact ca un pasionat poate arata intr-un mare fel si fara o garda joasa...elemente m sau alte mofturi!

Am vazut anul trecut masini cu aripile fata sparte de rugina, pai frate, costa 100 de lei o aripa buna de pisica...dar o lasam asa ruginita, ca doar suntem pasionati si avem pretentia sa participam la astfel de intalniri ..pana mea, avem bemveuri!

Am stat sa scriu aceste randuri cu gandul ca anul asta vom aveam ce arata altora si ca voi avea si eu (poate) o masina pe masura, chiar daca anul trecut am fost un participant fara masina.

Nu am facut referire la niciun user, si nu am nimic cu nimeni, dar trebuie sa ne dam seama unde ne aflam ca sa stim unde vrem sa ajungem!

P.S. Aratati-mi si mie o singura masina neingrijita aici: https://www.youtube.com/watch?v=vyd1Tk77CiE

Probabil ca avem si noi 50-60 de masini in toata Romania care se pot ridica la nivelul celor din video...si alte 200 care vor strica orice video frumos! Sunt convins ca si la ei sunt masini urate si neingrijite dar care nu apar in astfel de videoclipuri si nici la astfel de eventuri!

Va convine sau nu, asta este realitatea..ma opresc aici, ar mai fi multe de spus!
__________________
Oamenii sunt faptele lor!

Last edited by Z E K Y; 25-01-13 at 21:25.
Z E K Y is offline  
Old 25-01-13, 22:01   #75
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

voi stiti cine lipseste de aici cu o parere? Arthur din Ceptura! ala de si-a daramat casa sa-si faca living!!
liviu tex is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -