Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-11, 20:33   #31
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
.....
Eram 4 persoane in masina si nu imi venea sa cred ca urc. Mergeam lin cu a doua, fara sa o bruschez, si am ajuns la destinatie.
....
Nu fi asa surprins; in situatiile astea incepi sa cunosti capacitatea masinii.



Voie buna !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 00:59   #32
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?

Quote:
Originally Posted by OdorogLGV View Post
iarna trecuta a fost prima iarna cu tractiune spate...pana atunci am avut doar cu tractiune fata!pot spune e ca mult mai fun cu spatele.bine,am avut mici probleme ca aveam v-uri)...dar norocul meu lsd!problema la multi cu bmw(cunoscutii mei) este garda la sol nu aderenta!dar frumusetea cere sacrificii....incet dar sigur se poate circula fara probleme!astept zapada,anul asta fiind dotat cu anvelope pe iarna,pe 16".si ca un sfat(personal) daca vezi ca nu vrea sa plece,da-i cu a doua...eu asa am mers si jur ca nu am ramas niciodata si nici nu am atins-o vreodata!nu-ti mai fie asa frica...e tot o masina.bafta!
pleaca cu a1a de pe loc fara sa accelerezi si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
iar daca nu ai lsd si ramai intepenit dar usor nu suspendat trageti frana de mana pt a putea pacali diferentialul sa distribuie sarcina pe cealalta roata....ma rog e greu de explicat dar e unul din secretul diferentialului open iarna cand ramai inzapezit.eu iarna trecuta cu anvelope toyo de iarna NOI nu am ramas niciodata intepenit fara LSD.anvelopele fac diferenta!!!!
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 08:12   #33
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
pleaca cu a1a de pe loc fara sa accelerezi si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
iar daca nu ai lsd si ramai intepenit dar usor nu suspendat trageti frana de mana pt a putea pacali diferentialul sa distribuie sarcina pe cealalta roata....ma rog e greu de explicat dar e unul din secretul diferentialului open iarna cand ramai inzapezit.eu iarna trecuta cu anvelope toyo de iarna NOI nu am ramas niciodata intepenit fara LSD.anvelopele fac diferenta!!!!

Corect jimgod , anvelopele fac diferenta
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 18:27   #34
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?

La E30 m20b27 am cumparat cauciucuri noi de iarna,o lopata si atat!
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 15:15   #35
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?

[QUOTE=JimGod;4797329]pleaca cu a1a de pe loc fara sa accelerezi si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
iar daca nu ai lsd si ramai intepenit dar usor nu suspendat trageti frana de mana pt a putea pacali diferentialul sa distribuie sarcina pe cealalta roata....ma rog e greu de explicat dar e unul din secretul diferentialului open iarna cand ramai inzapezit.eu iarna trecuta cu anvelope toyo de iarna NOI nu am ramas niciodata intepenit fara LSD.anvelopele fac diferenta!!!![/QUO
sunt foarte multe tehnici de a aborda iarna!eu am spus cum am facut eu,cu anvelope de vara,si am trecut iarna fara probleme.greu su stresant ca la un moment dat nu plecarea era problema,dar am trecut.nu o recomand nimanui cu anvelope de vara,mie asa s-a intamplat sa fie,mai ales ca nu mergeam cu maisna zi de zi...dar anul asta,multumim guvernului,suntem obligati si automat am fost si eu!pt mine e o initiativa f buna!dar acum am pus si nui mai avem zapada(....bafta tuturor
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
Old 04-01-12, 10:18   #36
Blitz-Krieg

Stage 5
 
Blitz-Krieg's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 784
Member of:
[BMW]
Default Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?

cateodata mai ajuta si un tub doua de spray degivrant
Blitz-Krieg is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -