Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-11, 15:59   #1
mrlonca

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 719
Default scimb culoare bmw e30

salutare vreau sa-mi schimb culoare la urs pt ca l-am vopsit maro si in talon este gri stiti cumva daca pot schimba culoarea la rar fara sa duc masina sau sa o duc fara motor? rog raspunsuri multumesc anticipat
mrlonca is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 08:07   #2
mrlonca

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 719
Default Re: scimb culoare bmw e30

cer ajutor nu stie nime nik?
mrlonca is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 09:25   #3
torres

Stage 3
 
torres's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 135
Default Re: scimb culoare bmw e30

cauta de aici. poate te ajuta
https://forum.4tuning.ro/642-bmw-styl...mw-colors.html
torres is offline   Reply With Quote
Old 26-03-11, 20:08   #4
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: scimb culoare bmw e30

n concordanta cu Directiva Uniunii Europene nr. 2001/116 cele 10 culori de baza inscrise in cartea de identitate sunt: alb; galben; portocaliu; rosu; violet; albastru; verde; gri; maro si negru.

Dupa vopsirea vehiculului in culoarea preferata, trebuie sa va prezentati la sediul unei reprezentante R.A.R. pentru modificarea culorii in cartea de identitatea vehiculului.

Actele necesare la R.A.R. pentru modificarea cartii de identitate a vehiculului (C.I.V.) sunt:
- cerere activitate R.A.R. (cererea se va completa olograf de catre solicitant pe propria sa raspundere, va fi semnata in prezenta angajatului R.A.R. care efectueaza prestatia);
- act de identitate solicitant;
- cartea de identitatea vehiculului.

Mentionam ca pentru modificarea culorii in cartea de identitate a vehiculului este necesara obtinerea in prealabil a unei programari, la numarul de telefon 021 9672, in cazul cand va hotarati sa veniti cu autovehiculul la reprezentanta R.A.R. Bucuresti.

Informatii suplimentare se pot obtine la tel.: 021 318.17.30
rdy4ever is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -