Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-10, 00:57   #61
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: Bmw dar de care ?

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Scuze de off topic : Raule ....copil rau ce esti ))))
buna asta =)))))
Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Acadele , hai sa iti mai dau un sfat ....mai am un amic cu un passat care se bucura de motorina ieftina [ naiba stie de pe unde era , ca el sustinea ca e ca si cea de la pompa ] Rezultatul a fost dezastruos dupa aprox 30 35 de mii de kilometri: Pompa , injectoare si rampa dusa !!! Intradevar un diesel papa mult mai putin , al meu consuma la mers linistit 8 - 8.5 la mers linistit in ciuda faptului ca are 1.7 tone si e motorul de 3.0 diesel de 184 cai stock .... in prezent are o mica resoftare putin mai agresiva si o evacuare din inox mai mult din necesitate [ mi a crapat acel cot de dupa turbo din cauza temperaturii degajate ] In ciuda acestor lucruri sa stii si tu ca daca nu as avea ce face cu banii mi as fi luat un benzinar fara sa stau pe ganduri , pentru ca oricat ai modifica un diesel , niciodata nu ai sa ai parte de placerea turatiilor ridicate , o evacuare care sa se auda frumos , sau motorul cand respira
+1
Gyo*TDS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 00:58   #62
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Bmw dar de care ?

daca chiar vrei o sa le bag maine dar e34 era normal nu sunt masini pt kre sa deschid topic sau sa ma mandresc
acadele is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:03   #63
Madalin_e36

Stage 5
 
Madalin_e36's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 388
Default Re: Bmw dar de care ?

Quote:
Originally Posted by acadele View Post
daca chiar vrei o sa le bag maine dar e34 era normal nu sunt masini pt kre sa deschid topic sau sa ma mandresc
curiosi si noi
ce sa facem
Madalin_e36 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:04   #64
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Bmw dar de care ?

madaline tu este mai multe persoane ? )=))
acadele is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:06   #65
Madalin_e36

Stage 5
 
Madalin_e36's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 388
Default Re: Bmw dar de care ?

Quote:
Originally Posted by acadele View Post
madaline tu este mai multe persoane ? )=))
pei mai este si DEVIL's Style``si gyo daca nu ma insel sa ma corecteze
Madalin_e36 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:08   #66
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Bmw dar de care ?

Si eu sunt curios sa vad acele poze !!!!
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:10   #67
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: Bmw dar de care ?

hai cu pozele alea sa le vedem si noi...asta daca se poate
Gyo*TDS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:17   #68
Madalin_e36

Stage 5
 
Madalin_e36's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 388
Default Re: Bmw dar de care ?

Quote:
Originally Posted by acadele View Post
madaline tu este mai multe persoane ? )=))
deci se pare ca este !!
nu sunt doar io

1 nu`s daca u te-ai suparat pe mine....dar am vazut ca incepusei cu ..gen fabulati..
2 tare as vrea sa ma contrazici ...la ce am scris io pana acum ca fabulezi (si tu sa realizezi)
3 pari ceva de genul unui timp hmr care visa pe forum...ca a avut nu`s ce reaq masinii si ca vrea sa faca nu`s ce reaq
Madalin_e36 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:25   #69
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: Bmw dar de care ?

Quote:
Originally Posted by Madalin_e36 View Post
deci se pare ca este !!
nu sunt doar io

1 nu`s daca u te-ai suparat pe mine....dar am vazut ca incepusei cu ..gen fabulati..
2 tare as vrea sa ma contrazici ...la ce am scris io pana acum ca fabulezi (si tu sa realizezi)
3 pari ceva de genul unui timp hmr care visa pe forum...ca a avut nu`s ce reaq masinii si ca vrea sa faca nu`s ce reaq
legat de hmr..s-au descoperit minciunile lui
on topic:asteptam pozele daca vrei si le poti pune aici
Gyo*TDS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:26   #70
acadele

Stage 2
 
acadele's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 54
Default Re: Bmw dar de care ?

pozele le pun maine k nu le mai am in pc sunt p un cd dar maine dim le pun promit :P sal
acadele is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:29   #71
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: Bmw dar de care ?

ok,asteptam pozele maine
si..legat de masina ,sper ca iti dai seama ca ce vrei tu ,e destul de greu de realizat .numai bine!
Gyo*TDS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 01:31   #72
Madalin_e36

Stage 5
 
Madalin_e36's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 388
Default Re: Bmw dar de care ?

Quote:
Originally Posted by Gyo*TDS View Post
ok,asteptam pozele maine
si..legat de masina ,sper ca iti dai seama ca ce vrei tu ,e destul de greu de realizat .numai bine!
idem..
Madalin_e36 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 11:41   #73
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: Bmw dar de care ?

Pffff.....ma repet desi ti-am mai zis la inceputul topicului......ce vrei sa faci e o prostie dar e treaba ta pana la urma.....eu lucrez in domeniul pieselor auto si stiu foarte bine ce pica si cat costa intretinerea unor motoare diesel puternice si mai ales care au primit modificari!!!!.....intotdeauna costurile reparatiilor sunt muuuuult mai mari decat economia pe care iti imaginezi ca o faci nealegand un motor pe benzina puternic!!!.....turbine...injectoare....filtru de particule..catalizatoare..etc....daca tie iti place sunetul de tractor si sa mai mergi cu un coupe care din start ar trebui sa fie o sportiva prin definitie, e alegerea ta dar e o alegere proasta...mai gandeste-te!!!
__________________
My Race car-SUBARU IMPREZA GC8 COUPE PRODRIVE
My car-E46 Coupe 320 CI 170 CP
My family car- E38 728i
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 12:12   #74
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Bmw dar de care ?

Scuze de off topic : adi de ce sustii asa tare ca piesele sunt asa scumpe? Eu detin un bmw 530 D care 190 de mii de km a mers cu piesele lui de fabrica ... a mai cazut cateceva la ea dar era normal la ce era supusa masina , sau ce a cazut era de asteptat datorita exploatarii .... preturile nu sunt de speriat atata timp cat cauti unde trebuie ... Si mai e si vorba de conceptia aia ca dieselul e tractor , nu e lauda nu nimic ...dar la drum lung un echivalent mie nu mi sta alaturi , asta datorita si cuplului pe care il dezvolta un turbodiesel , iar un diesel in 6 cilindri suna mult mai rafinat ca un 4 cilindri [ la ala poti sa ii spui ca e sunet de tractor] ...pana la urma totul se rezuma la cum e exploatata masina ... si a mea nu e deloc menajata la capitolul asta ... cand situatia o cere nu ma uit ca turometrul ajunge in zona rosie ...dar si consumabilele sunt inlocuite la timp si ii bag numai motorina de calitate !!! Si uite in cautarile mele am gasit o evacuare de la magnaflow care are un sunet cu mult mai frumos decat cele "dedicate" pentru diesel si scot suieratul ala stupid !!! La reparatii da ai dreptate ..costurile sunt mai mari ca la un motor pe benzina ...dar atata timp cat e exploatata si ingrijita masina sunt sanse extrem de mici ca ele sa cada !!! La turbine te contrazic ... doamne fereste sa mi cada mie turboul de pe masina si m as duce la reprezentanta ,fara 1200 1500 de euro nu gasesc acel turbo ....dar daca ma uit la producatorul care furnizeaza acel turbo pentru modelul meu si il cumpar direct de la el ...ma ajunge maxim 600 -700 de euro maxim [ degeaba incerci sa ma contrazici aici pentru ca deja am cautat alternative pentru un turbo mai mare si asta am gasit pentru masina mea care sa se potriveasca ] , cat despre consum , totul tine de ceea ce isi doreste omul de la masina respectiva !!cu stima !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 23:35   #75
Madalin_e36

Stage 5
 
Madalin_e36's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 388
Default Re: Bmw dar de care ?

deci o mare porcarie...ce scri tu aici,,,!!
mai umplut de poze))=)))

cauta si tu idiul lu baiatul ala hmr mai stai si voi de vb...))))
deci se pare ca nu mai contrazis.....asa ca in continuare zic ca fabulezi si ``visezi``
Madalin_e36 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -