Am un 318 is din 95 1796 cm3 140 cp si am avut probleme cu galeria de admisie mi sa rupt suportu care tine CLAPETA DE ACCELERATIE si mi le-a tras motoru inauntru si a facut ceva probleme.Motoru a fost desfacut si reparat si segmentat nu mai are nici o problema.Singura problema e ca nu mai am clapeta de acceleratie care se inchide si deschide sa traga aer.Mecanicu nu stie cum o sa afecteze si vreau sa va intreb pana gasesc o galerie de admisie pot circula cu masina asa fara clapeta de acceleratie?ar putea aparea probleme s-ar putea strica ceva grav din cauza asta?
Astept raspuns.
PS stie careva unde as putea gasi o galerie de adimisie?
Va multumesc