Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-14, 16:42   #1
ionut_cr

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
Default e46 zgomot roata fata ... nu stiu nici la service de unde vine ...help me !

salut , am un e46 facelift.de cand am luat masina facea zgomotul asta pe fata dreapta.la fel ca o galca pe cauciuc,am zis ca e din cauciuc.am schimbat cauciucul , jantele ...cauciucurile de pe jante si nimic.in arficulatii nu am nici un zgomot doar bucsa de pe pivot aia din sasiu dar aia face la drum denivelat.mie imi face zgomot drum drept ,indiferent de viteza indiferent ca virez stanga dreapta face la fel.la service au zis ca nu stiu din ce este ca poate fi portfuzeta de la rulment ... vreo idee cineva a avut problema asemanatoare ?
ionut_cr is offline   Reply With Quote
Old 23-04-14, 11:07   #2
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: e46 zgomot roata fata ... nu stiu nici la service de unde vine ...help me !

verifica articulatiile pe fata din nou la alt service si unghiul ....
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 26-04-14, 14:17   #3
ionut_cr

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
Default Re: e46 zgomot roata fata ... nu stiu nici la service de unde vine ...help me !

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
verifica articulatiile pe fata din nou la alt service si unghiul ....
am constatat singur ca roata dreapta fata este bagata mai in spate cu 1cm 1,5 cm fata de roata din stanga ... cred ca este bratul sau sa fie fuzeta cu totul nu am avut timp sa merg la service ... dar o sa ma duc maine cel mai probabil sa vad din ce este ...probabil fostul proprietar a luat vreo bordura f tare si s-a indoit bratul ... singura explicatie plauzibila
ionut_cr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -