Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

View Poll Results: parasolar trapa e46
1 1 100.00%
1 0 0%
Voters: 1. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-13, 20:00   #1
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Question problema parasolar trapa e46

salut am o problema la culisarea parasolarului de la trapa.am inteles ca se schimba niste cleme de plastic dar intrebarea mea este:trebuie demontat plafonul sau merge si altfel?e46 fl .multumesc anticipat ptr.sfaturi si sugestii .
alexwrc is offline   Reply With Quote
Old 07-09-13, 20:08   #2
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Question Re: problema parasolar trapa e46

salut am o problema la culisarea parasolarului de la trapa.am inteles ca se schimba niste cleme de plastic dar intrebarea mea este:trebuie demontat plafonul sau merge si altfel?e46 fl .multumesc anticipat ptr.sfaturi si sugestii .
alexwrc is offline   Reply With Quote
Old 12-09-13, 23:09   #3
emy_2007

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 57
Default Re: problema parasolar trapa e46

Parasolar sau paravant ? la e36 la mn lovea trapa in paravant la inchidere. Se tocisera niste picioruse in stanga si in dreapta situate pe marginile trapei, care apasau la inchidere pe un mecanism ce retracta paravantul.
Solutia 1 ar fi fost sa schimb cele 2 picioruse care erau cu tot cu patina. Dar cand am vazut cat e de demontat(mai toata trapa), am ales metoda 2, a romanului.....
Iei niste solutie bicomponenta(preferabil una mai vascoasa sa nu curga) si adaugi pe picioruse sa compensezi materialul erodat....si voila, ai rezolvat.

Sper sa te ajute.....banuiesc ca si la e46 e la fel mecanismul....
emy_2007 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-13, 16:23   #4
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Default Re: problema parasolar trapa e46

Quote:
Originally Posted by emy_2007 View Post
Parasolar sau paravant ? la e36 la mn lovea trapa in paravant la inchidere. Se tocisera niste picioruse in stanga si in dreapta situate pe marginile trapei, care apasau la inchidere pe un mecanism ce retracta paravantul.
Solutia 1 ar fi fost sa schimb cele 2 picioruse care erau cu tot cu patina. Dar cand am vazut cat e de demontat(mai toata trapa), am ales metoda 2, a romanului.....
Iei niste solutie bicomponenta(preferabil una mai vascoasa sa nu curga) si adaugi pe picioruse sa compensezi materialul erodat....si voila, ai rezolvat.

Sper sa te ajute.....banuiesc ca si la e46 e la fel mecanismul....
problema este la parasolar(partea textila care se retracteaza odata cu trapa).paravintul este ok.mersi oricum ca ai vrut sa ma ajuti.
alexwrc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -