| Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW |
03-01-09, 15:38
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
cu greu am vazut pe unde pierde..ca nu prea e spatiu acolo..imi pierde antigel pe la o pastila de pe bloc..pastilele acelea care sar cand nu are antigel si ingheata apa ca sa nu crape blocul motor...e cam greu de umblat la acea pastila,nu stiu cum reusesc s-o schimb, dar mi-e sa nu-mi sara in mers, se poate intampla sa sara?
|
|
|
04-01-09, 14:09
|
#2
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA]
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
S-a gaurit de la rugina, pt ca nu ai folosit antigel tot timpul. Nu are cum sa iasa. Scoate-o si inlocuieste-o cu una noua, se gaseste la magazin.
|
|
|
04-01-09, 15:22
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
unicule,ca sa o pot schimba trebuie sa dau jos galeria,pompa de motorina toate alea? ca e cea care este situata in partea aia..nici nu reusesc s-o vad k-lumea ,daca ai bag niste praf din ala de lipit radiatorul nu cred ca e indicat,nu?
Last edited by egroeg; 04-01-09 at 15:42.
|
|
|
04-01-09, 16:48
|
#4
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA]
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
nu etanseaza praful ala, cel mai bine desfaci pana ajungi la ea.
|
|
|
04-01-09, 16:57
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Quote:
Originally Posted by UniculSGM
nu etanseaza praful ala, cel mai bine desfaci pana ajungi la ea.
|
ok..iti multumesc pt raspuns
|
|
|
07-01-09, 20:24
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Quote:
Originally Posted by egroeg
cu greu am vazut pe unde pierde..ca nu prea e spatiu acolo..imi pierde antigel pe la o pastila de pe bloc..pastilele acelea care sar cand nu are antigel si ingheata apa ca sa nu crape blocul motor...e cam greu de umblat la acea pastila,nu stiu cum reusesc s-o schimb, dar mi-e sa nu-mi sara in mers, se poate intampla sa sara?
|
astept sfaturile voastre!
|
|
|
07-01-09, 20:26
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
ce masina ?
|
|
|
08-01-09, 09:09
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Quote:
Originally Posted by brownshark
ce masina ?
|
bmw 324d in 6 cilindrii, 2443cc
|
|
|
09-01-09, 06:16
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 972
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!
|
|
|
09-01-09, 08:10
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Quote:
Originally Posted by manole74
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!
|
ai dat si pompa de motorina, galeria..etc jos?
|
|
|
10-01-09, 09:50
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Quote:
Originally Posted by manole74
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!
|
ti-ai dus-o in service? sau le-ai schimbat tu?
|
|
|
16-03-12, 14:01
|
#12
|
Stock
Join Date: Oct 2011
Posts: 8
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
salut baietii unde gasesc si eu pastila aia de la bloc motor sa o cumpar...(am pisica din 1992 316 i ) mc mult!!!  stau in bucuresti Ghencea!!
Last edited by gruz88; 16-03-12 at 14:05.
|
|
|
19-03-12, 13:16
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2012
Posts: 407
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
La BMW Filaret.
Eu stau la Gara.
|
|
|
20-03-12, 10:36
|
#14
|
Stock
Join Date: Oct 2011
Posts: 8
|
Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
Quote:
Originally Posted by adrian325i
La BMW Filaret.
Eu stau la Gara.
|
merci!!
|
|
|
|
|