Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-09, 15:38   #1
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

cu greu am vazut pe unde pierde..ca nu prea e spatiu acolo..imi pierde antigel pe la o pastila de pe bloc..pastilele acelea care sar cand nu are antigel si ingheata apa ca sa nu crape blocul motor...e cam greu de umblat la acea pastila,nu stiu cum reusesc s-o schimb, dar mi-e sa nu-mi sara in mers, se poate intampla sa sara?
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 14:09   #2
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

S-a gaurit de la rugina, pt ca nu ai folosit antigel tot timpul. Nu are cum sa iasa. Scoate-o si inlocuieste-o cu una noua, se gaseste la magazin.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 15:22   #3
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

unicule,ca sa o pot schimba trebuie sa dau jos galeria,pompa de motorina toate alea? ca e cea care este situata in partea aia..nici nu reusesc s-o vad k-lumea ,daca ai bag niste praf din ala de lipit radiatorul nu cred ca e indicat,nu?

Last edited by egroeg; 04-01-09 at 15:42.
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 16:48   #4
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

nu etanseaza praful ala, cel mai bine desfaci pana ajungi la ea.
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 16:57   #5
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Quote:
Originally Posted by UniculSGM View Post
nu etanseaza praful ala, cel mai bine desfaci pana ajungi la ea.
ok..iti multumesc pt raspuns
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 20:24   #6
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Quote:
Originally Posted by egroeg View Post
cu greu am vazut pe unde pierde..ca nu prea e spatiu acolo..imi pierde antigel pe la o pastila de pe bloc..pastilele acelea care sar cand nu are antigel si ingheata apa ca sa nu crape blocul motor...e cam greu de umblat la acea pastila,nu stiu cum reusesc s-o schimb, dar mi-e sa nu-mi sara in mers, se poate intampla sa sara?
astept sfaturile voastre!
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 20:26   #7
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

ce masina ?
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 09:09   #8
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Quote:
Originally Posted by brownshark View Post
ce masina ?
bmw 324d in 6 cilindrii, 2443cc
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 06:16   #9
manole74

Stage 5
 
manole74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 972
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!
manole74 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 08:10   #10
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Quote:
Originally Posted by manole74 View Post
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!
ai dat si pompa de motorina, galeria..etc jos?
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 09:50   #11
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Quote:
Originally Posted by manole74 View Post
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!
ti-ai dus-o in service? sau le-ai schimbat tu?
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 14:01   #12
gruz88

Stock
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 8
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

salut baietii unde gasesc si eu pastila aia de la bloc motor sa o cumpar...(am pisica din 1992 316 i ) mc mult!!! stau in bucuresti Ghencea!!

Last edited by gruz88; 16-03-12 at 14:05.
gruz88 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 13:16   #13
adrian325i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 407
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

La BMW Filaret.
Eu stau la Gara.
adrian325i is offline   Reply With Quote
Old 20-03-12, 10:36   #14
gruz88

Stock
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 8
Default Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!

Quote:
Originally Posted by adrian325i View Post
La BMW Filaret.
Eu stau la Gara.
merci!!
gruz88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -