Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo! (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/102834-problema-pastila-blocul-motor-pierde-antigel.html)

egroeg 03-01-09 15:38

o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
cu greu am vazut pe unde pierde..ca nu prea e spatiu acolo..imi pierde antigel pe la o pastila de pe bloc..pastilele acelea care sar cand nu are antigel si ingheata apa ca sa nu crape blocul motor...e cam greu de umblat la acea pastila,nu stiu cum reusesc s-o schimb, dar mi-e sa nu-mi sara in mers, se poate intampla sa sara?

UniculSGM 04-01-09 14:09

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
S-a gaurit de la rugina, pt ca nu ai folosit antigel tot timpul. Nu are cum sa iasa. Scoate-o si inlocuieste-o cu una noua, se gaseste la magazin.

egroeg 04-01-09 15:22

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
unicule,ca sa o pot schimba trebuie sa dau jos galeria,pompa de motorina toate alea? ca e cea care este situata in partea aia..nici nu reusesc s-o vad k-lumea ,daca ai bag niste praf din ala de lipit radiatorul nu cred ca e indicat,nu?

UniculSGM 04-01-09 16:48

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
nu etanseaza praful ala, cel mai bine desfaci pana ajungi la ea.

egroeg 04-01-09 16:57

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Quote:

Originally Posted by UniculSGM (Post 1956647)
nu etanseaza praful ala, cel mai bine desfaci pana ajungi la ea.

ok..iti multumesc pt raspuns

egroeg 07-01-09 20:24

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Quote:

Originally Posted by egroeg (Post 1954601)
cu greu am vazut pe unde pierde..ca nu prea e spatiu acolo..imi pierde antigel pe la o pastila de pe bloc..pastilele acelea care sar cand nu are antigel si ingheata apa ca sa nu crape blocul motor...e cam greu de umblat la acea pastila,nu stiu cum reusesc s-o schimb, dar mi-e sa nu-mi sara in mers, se poate intampla sa sara?

astept sfaturile voastre!

brownshark 07-01-09 20:26

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
ce masina ?

egroeg 08-01-09 09:09

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Quote:

Originally Posted by brownshark (Post 1964177)
ce masina ?

bmw 324d in 6 cilindrii, 2443cc

manole74 09-01-09 06:16

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!

egroeg 09-01-09 08:10

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Quote:

Originally Posted by manole74 (Post 1967160)
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!

ai dat si pompa de motorina, galeria..etc jos?

egroeg 10-01-09 09:50

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Quote:

Originally Posted by manole74 (Post 1967160)
Si eu am intalnit aceeasi problema la E28,diesel Singura solutie a fost cea aratata de SGM!!!!

ti-ai dus-o in service? sau le-ai schimbat tu?

gruz88 16-03-12 14:01

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
salut baietii unde gasesc si eu pastila aia de la bloc motor sa o cumpar...(am pisica din 1992 316 i ) mc mult!!!:?: stau in bucuresti Ghencea!!

adrian325i 19-03-12 13:16

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
La BMW Filaret.
Eu stau la Gara.

gruz88 20-03-12 10:36

Re: o problema la o pastila de pe blocul motor...pierde antigel pe acolo!
 
Quote:

Originally Posted by adrian325i (Post 4939546)
La BMW Filaret.
Eu stau la Gara.

merci!!


All times are GMT +2. The time now is 08:33.

- Copyright 2026 4Tuning