Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-12, 21:03   #1
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Schimbare OBC

Salut. Momentan am pe masina un obc cu 8 butoane ca cel din poza de mai jos, doar ca are pixeli morti si nu se intelege nimic. Ce alt obc s-ar potrivi direct la mufa lui fara sa fie nevoie de alte modificari? Astept raspuns daca stie careva. Va multumesc.

__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 21:16   #2
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Schimbare OBC

Simplu si ieftin, iti cumperi alt obc calumea preferabil cel mare, si il suni pe Emu... alta varianta mai buna slabe sanse sa gasesti!!sa montezi obc cu 11 butoane e acelasi rahat iar cel mic cu 7 nu are rost.Asta e parerea mea!
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 21:23   #3
VS80NES

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 2
Default Re: Schimbare OBC

si daca pui un OBC din acela mare cu 18 butoane ce trebuie sa mai montezi ca sa iti merga toate functiile lui.
VS80NES is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 22:18   #4
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: Schimbare OBC

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Salut. Momentan am pe masina un obc cu 8 butoane ca cel din poza de mai jos, doar ca are pixeli morti si nu se intelege nimic. Ce alt obc s-ar potrivi direct la mufa lui fara sa fie nevoie de alte modificari? Astept raspuns daca stie careva. Va multumesc.

Iti pot da unul cu 11 butoane care nu are niciun defect ti-la dau cu 150 lei il am la buzau,sau cum a zis colegul iti iei unu cu 18 butoane si ti-l montez cand vin la buzau că tot vin saptamanal
__________________
http://dezmembrari-emu.ucoz.ro/
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 22:21   #5
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: Schimbare OBC

Pai stau in Bucuresti. La Buzau ajung o data la doua luni. Deci nu ar fi problema. Da-mi un p.m te rog si zi-mi cat ma costa cu tot cu montaj. Sau merge direct? Ms
R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 22:23   #6
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: Schimbare OBC

Quote:
Originally Posted by VS80NES View Post
si daca pui un OBC din acela mare cu 18 butoane ce trebuie sa mai montezi ca sa iti merga toate functiile lui.
Pai depinde dak ai ceas simplu atunci trebuie montat de la zero,iti trebuie mufe,maneta,gongul ,aparatul in sine si senzor de temperatura exterioară pānă aici se poate monta fără probleme Dak vrei si check ceea ce nu cred că se merită atunci durează mai mult
e_emu3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -