Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-11, 20:33   #1
cajac

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 61
Default Activare cip cheie e36

salutare. am schimbat bateriile la telecomanda si dupa cum stiti trebuie sa reactivezi cipul sau sa-l sincronizezi cu senzorul de la oglinda. am parcurs toate etapele: bagat cheie in contact pe pozitia 1, scos cheie, tinut apasat butonul 1 si intre timp apasat butonul 2 de 3 ori in mai putin de 10 sec. toata chestia ca ledul licare dupa aceea dar inchiderea nu isi face treaba adica nu se inchide si se deschide de proba.
acum nu imi functioneaza deloc nici inchiderea cand apas pe buton si nici alarma. ce se intampla? cum fac sa resetez totul sau ce trebuie facut?
masina o inchid din cheie acum.
am un 316i compact din 1995
cajac is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 07:14   #2
cajac

Stage 2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 61
Default Re: Activare cip cheie e36

Quote:
Originally Posted by cajac View Post
salutare. am schimbat bateriile la telecomanda si dupa cum stiti trebuie sa reactivezi cipul sau sa-l sincronizezi cu senzorul de la oglinda. am parcurs toate etapele: bagat cheie in contact pe pozitia 1, scos cheie, tinut apasat butonul 1 si intre timp apasat butonul 2 de 3 ori in mai putin de 10 sec. toata chestia ca ledul licare dupa aceea dar inchiderea nu isi face treaba adica nu se inchide si se deschide de proba.
acum nu imi functioneaza deloc nici inchiderea cand apas pe buton si nici alarma. ce se intampla? cum fac sa resetez totul sau ce trebuie facut?
masina o inchid din cheie acum.
am un 316i compact din 1995
nu stie nimeni?
cajac is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 03:24   #3
Mihai_2345

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Default Re: Activare cip cheie e36

eu am un E46, si modul de resetare a fost cam lafel, dar eu am procedat altfel..desi tot aceasi chestie cred ca este. Am bagat cheia in prima pozitie dupa care am scos-o, am apasat butonul de deschidere 5 secunde si am apasat dupa acea pe Sigla (inchis) de 3 ori. Asa a functionat la mine...adica nu am mai tinut si pe ala de deschidere si intre timp sa-l apas si pe ala de inchidere

Bafta !!

Last edited by Mihai_2345; 06-01-14 at 03:26.
Mihai_2345 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 10:47   #4
316i

Stage 5
 
316i's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,856
Default Re: Activare cip cheie e36

Nu cred ca la programarea cheii cu inchiderea centralizata la E36 e la fel ca la E39/E46....
316i is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -