Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-11, 00:00   #1
pitzy-850

Stage 5
 
pitzy-850's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 376
Default Miros ciudat cand dau pe caldura

Cand dau rotita la cald imi intra in masina un miros ciudat parca ar fi miros de antigel.
Doar daca este undeva pe la jumatate intre cald si rece nu se simte prea tare mirosul insa daca dau mai la cald imi vine acel miros de antigel, sau ceva de ars si nu imi dau seama de la ce e.
Are cineva vreo idee?Ms!
pitzy-850 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 21:34   #2
BMW-SEX

Stage 5
 
BMW-SEX's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,849
Default Re: Miros ciudat cand dau pe caldura

Quote:
Originally Posted by pitzy-850 View Post
Cand dau rotita la cald imi intra in masina un miros ciudat parca ar fi miros de antigel.
Doar daca este undeva pe la jumatate intre cald si rece nu se simte prea tare mirosul insa daca dau mai la cald imi vine acel miros de antigel, sau ceva de ars si nu imi dau seama de la ce e.
Are cineva vreo idee?Ms!
posibil sa fie o fisura la rafdiatoru ala mic din aeroterma sau vreo scurgere la imbinare desfaci aeroterma si te uiti sa nu fie vreo scurgere curetzi aspiri tot praf ce e pe acolo montezi inapoi si vezi ce se intampla
__________________
dezmembrez bmw e34 e36 pt detali sunati
*** 0763957221 0726169118 ***ID MESSENGER b25buz
BMW-SEX is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 21:11   #3
pitzy-850

Stage 5
 
pitzy-850's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 376
Default Re: Miros ciudat cand dau pe caldura

Quote:
Originally Posted by BMW-SEX View Post
posibil sa fie o fisura la rafdiatoru ala mic din aeroterma sau vreo scurgere la imbinare desfaci aeroterma si te uiti sa nu fie vreo scurgere curetzi aspiri tot praf ce e pe acolo montezi inapoi si vezi ce se intampla
I-am schimbat garnitura de la capac de la motor pt ca era plastificata si picura un pic de ulei si ajungea pana jos pe cutie si evacuare si cineva zicea ca de la asta ar putea fi. Ramane varianta cu radiatoru, da nu stiu exact cum sa ajung la el.
pitzy-850 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-11, 20:58   #4
stefz

Stage 4
 
stefz's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 207
Member of:
[VW]
Default Re: Miros ciudat cand dau pe caldura

Radiatorul mic e de vina. Se umezeste cand dai drumu la caldura. De acolo vine mirosul
stefz is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 20:22   #5
gxg_85

Stage 3
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 135
Default Re: Miros ciudat cand dau pe caldura

Quote:
Originally Posted by pitzy-850 View Post
I-am schimbat garnitura de la capac de la motor pt ca era plastificata si picura un pic de ulei si ajungea pana jos pe cutie si evacuare si cineva zicea ca de la asta ar putea fi. Ramane varianta cu radiatoru, da nu stiu exact cum sa ajung la el.
radiatorul e.dai bordul jos ca sa aj la el.incearca cu stop lic.
gxg_85 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 20:24   #6
pitzy-850

Stage 5
 
pitzy-850's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 376
Default Re: Miros ciudat cand dau pe caldura

problema rezolvata! era spart radiatorul de incalzire. Reparat prin inlocuire. Multumesc de sfaturi!
pitzy-850 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -