Fluidele trebuiesc schimbate (ulei, antigel, lichid frana, eventual chiar si cel servo), bateria verificata si cam atat... data cheie si lasat putin la ralanti sa-si circule uleiul nou prin motor.
Daca ai mai mult timp liber ii poti scoate bujiile si sa ii torni cu seringa cate o lingura de ulei in fiecare camera si apoi sa-l invarti manual (10-20 de rotatii complete) cu un criket mare direct de surubul fuliei de la vibrochen. Dar asta doar daca vrei sa fii maniac pana la capat