![]() |
motor nepornit
salutare as vrea sa stiu si eu ce probleme pot sa apara la un motor daca nu e pornit de vreo 2 ani?multumesc..mentionez ca e un m52
|
Re: motor nepornit
Fluidele trebuiesc schimbate (ulei, antigel, lichid frana, eventual chiar si cel servo), bateria verificata si cam atat... data cheie si lasat putin la ralanti sa-si circule uleiul nou prin motor.
Daca ai mai mult timp liber ii poti scoate bujiile si sa ii torni cu seringa cate o lingura de ulei in fiecare camera si apoi sa-l invarti manual (10-20 de rotatii complete) cu un criket mare direct de surubul fuliei de la vibrochen. Dar asta doar daca vrei sa fii maniac pana la capat ;) |
| All times are GMT +2. The time now is 00:01. |
- Copyright 2026 4Tuning