Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-11, 09:17   #1
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default probleme stop led e36

salut, am si eu o problema, legata de stopurile pe led ptr un e36 coupe, in sensul ca la stopul stanga nu se aprind luminile de frana. sunt modelul din poza, frana se aprinde pe dreapta, restul luminilor merg (pozitii, semnale, marsalier) la ambele.din cate am vazut pe manual, firele de lumini frana pleaca de la stopul dreapta la cel din stanga, fir albastru rosu, la mufa din dreapta sunt 2, la mufa din stanga e una singura.ma gandesc ca poate la mufa stopului din stanga nu sunt conectate corect firele (lumina frana tre sa se aprinda peste pozitii), au si condensatoare sau cum le zice.mersi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vand-stopuri-led-bmw-e36-094a5a076738db754-0-0-0-0-0.jpg
Views:	60
Size:	63.4 KB
ID:	2053031  
__________________
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 13:39   #2
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: probleme stop led e36

nimeni?

am si googalit, si din cate am inteles eu, ar trebui sa conectez 2 fire la mufa stopului, dar care....
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 18:37   #3
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: probleme stop led e36

Se "pierde" un fir pe drum de la stopul dreapta la stopul stanga din cauza ca de fabrica masina are legata doar pe o singura parte lumina de ceatza. Uite te cum sunt legate firele la stopul bun si leaga le la fel la celalt care nu iti merge..
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 09:08   #4
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: probleme stop led e36

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Se "pierde" un fir pe drum de la stopul dreapta la stopul stanga din cauza ca de fabrica masina are legata doar pe o singura parte lumina de ceatza. Uite te cum sunt legate firele la stopul bun si leaga le la fel la celalt care nu iti merge..
mersi ptr reply sprinter, o sa ma duc maine la un electrician, ca eu-s paralel cu electrica si mi-e sa nu fac focuri de artificii ) ai dreptate, la mufa din dr toti pinii sunt conectati, la cea din stanga lipseste unul, iar firul ptr frana (blue/red) la mufa dr sunt 2 la mufa stg e unu singur.
maxmartinez is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -