salut...am un 318is ,an 1996,motor m44...
imi oscileaza relantiul,dar nu de fiecare data...cand o scot din viteza,in mers,imi scade in 500 de turatii,apoi isi revine,dar nu cum trebuie...sta la 6,7 sute...cateodata cand o scot din viteza in mers imi oscileaza constant intre 500 si 7,8 sute...tot scoasa din viteza,dar pe loc...tremura masina,nu merge rotund!
injectoarele le'am curatat,1 singur trebuie schimbat...tin sa precizez ca masina nici nu urca cum trebuie in turatii...si nu mai are plecarile de alta data,am impresia ca trage mai slab.plus ca mi'a crescut consumul cu 3 4 litrii cel putin...va rog frumos,daca puteti sa ma ajutati cu vreun sfat...nu stiu ce sa ii fac.multumesc
p.s. e posibil ca din injectorul acela sa porneasca toate problemele?