Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-10, 08:17   #1
powerbmw2001

Stage 5
 
powerbmw2001's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,259
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default motorul trage sacadat 2.0 24v

am si eu o problema si poate are cineva vreo idee.........cind accelerez dupa vreo 2000 de ture se simte ca motorul nu mai trage cursiv(se simte ca se moaie acceleratia apoi trage mai tare).daca accelerarea se face cu pedala la maxim nu se mai simte aceasta problema.cand se simte ca nu mai trage constant la bord acul de la econometru fluctueaza stanga dreapta cam 5 7 mm.......daca aveti vreo idee mi-ar fi de ajutor.mentionez ca motorul nu intrerupe si bujiile sunt schimbate de 2 zile
__________________

powerbmw2001@yahoo.com
powerbmw2001 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 15:24   #2
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: motorul trage sacadat 2.0 24v

Quote:
Originally Posted by powerbmw2001 View Post
am si eu o problema si poate are cineva vreo idee.........cind accelerez dupa vreo 2000 de ture se simte ca motorul nu mai trage cursiv(se simte ca se moaie acceleratia apoi trage mai tare).daca accelerarea se face cu pedala la maxim nu se mai simte aceasta problema.cand se simte ca nu mai trage constant la bord acul de la econometru fluctueaza stanga dreapta cam 5 7 mm.......daca aveti vreo idee mi-ar fi de ajutor.mentionez ca motorul nu intrerupe si bujiile sunt schimbate de 2 zile
E posibil sa nu bage constant presiune pompa de benzina.... aceeasi problema o am si eu, o aveam la 1.6 acum la 2.0 iar singura chestie care a ramas neschimbata la swap e pompa de benzina...
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -