Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-10, 12:08   #16
KiLLaH

Stage 3
 
KiLLaH's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 78
Default Re: PROBLEMA E46! Cauciucul atinge aripa!

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
nu au voie sa iti atinga,eu aveam 225.45.17 et 13 buza de 8.5 j si imi frecau la hopuri din cauza ca aveam amortizoarele moi

pune amortizoare mai tari si rezolvi problema sau dute la boby de la MBM sa iti roluiasca cu 2 milioane aripile pe interior
citeste tot ce am scris eu, spuneam ca freaca doar stanga spate pentru ca e mai iesita cu 1-2 cm decat restul jantelor, partea dreapta spate nu are nimic, si nu stiu din ce cauza e mai iesita decat restul! ....... mai tare decat amortizoare si arcuri sport, ce sa fie? , cat despre boby de la MBM, fac 350 km, care ma costa 400 de lei + 200 de lei = 600 lei ? nu prea e buna solutia!
__________________
Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda.

My BMW E46 - https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...46-2000-a.html

Last edited by KiLLaH; 28-02-10 at 12:11.
KiLLaH is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 16:19   #17
sineta

Stage 5
 
sineta's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,770
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROBLEMA E46! Cauciucul atinge aripa!

problema este sigur din geometria rotilor...am mai intalnit problema asta la e46 ...sau.....poate a fost atinsa aripa sau lovita si sta un pic spre interior..
sineta is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 16:23   #18
KiLLaH

Stage 3
 
KiLLaH's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 78
Default Re: PROBLEMA E46! Cauciucul atinge aripa!

Quote:
Originally Posted by sineta View Post
problema este sigur din geometria rotilor...am mai intalnit problema asta la e46 ...sau.....poate a fost atinsa aripa sau lovita si sta un pic spre interior..
deci e posibil? asa ma gandeam si eu ca poate geometria trebuie refacuta corect! pentru ca jantele in afara de cea de pe stanga spate, toate stau corect si nu ating, aia de pe stanga spate e mai iesita cu 1 cm!, aripa nu e indoita. suspensia e montata corect, deci doar geometria sa fie de vina! oricum daca pun cauciucurile alea pe 225 si pe spate, automat castig 1 cm si nu cred ca mai atinge!
KiLLaH is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -