Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-10, 23:39   #1
warhammer23

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 93
Default Inlocuit butuc , cheie contact

Salut.

Vreau sa schimb butucul de la contact deoarece e destul de uzat se vede din afara se si simte ..in plus am o singura cheie care e destul de uzata si ea , zici ca e pix si tare mi-e ca se va rupe in curand...

Legat de usi , porbagaj , torpedou ..le deschid cu o alta cheie (experiment masina mea : D ) asa ca nu e problema .. doar butucul+cheie de contact ma intereseaza..

Intrebarea mea : trebuie sa mai comand alte piese altceva inafara de butuc (piesa5) ? Cam cate chei as primi ?

Masina e bmw e34 520i din 1991 ..
Multumesc.
warhammer23 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 04:58   #2
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: Inlocuit butuc , cheie contact

Quote:
Originally Posted by warhammer23 View Post
Salut.

Vreau sa schimb butucul de la contact deoarece e destul de uzat se vede din afara se si simte ..in plus am o singura cheie care e destul de uzata si ea , zici ca e pix si tare mi-e ca se va rupe in curand...

Legat de usi , porbagaj , torpedou ..le deschid cu o alta cheie (experiment masina mea : D ) asa ca nu e problema .. doar butucul+cheie de contact ma intereseaza..

Intrebarea mea : trebuie sa mai comand alte piese altceva inafara de butuc (piesa5) ? Cam cate chei as primi ?

Masina e bmw e34 520i din 1991 ..
Multumesc.
De ce nu cumperi un set sh intr o stare mai buna? ca sa nu mai stai cu 64543 de chei dupa tine? devine enervant la un momentdat, + ca daca comanzi pe original ceva nou banuiesc ca o sa ti trebuiasca si alta cheie... iar toata manevra o sa te duca undeva pe la vreo 6 - 7 milioane pt un butuc si o cheie...
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 10:51   #3
warhammer23

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 93
Default Re: Inlocuit butuc , cheie contact

Legat de chei.. am doar 2 .. una pt motor , una pt restu .Nu ma deranjeaza.
Acolo pe real oem scrie ca primesc si pe langa butuc si cheia(ile) de la el..

O sa caut si varianta sh , sper sa gasesc ceva cat mai bun .. vroiam nou , ca na , sa stau linistit.. dar daca zici ca ar fi destul de scump .. o sa incerc si asa. Ms .
warhammer23 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 16:32   #4
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: Inlocuit butuc , cheie contact

Quote:
Originally Posted by warhammer23 View Post
Legat de chei.. am doar 2 .. una pt motor , una pt restu .Nu ma deranjeaza.
Acolo pe real oem scrie ca primesc si pe langa butuc si cheia(ile) de la el..

O sa caut si varianta sh , sper sa gasesc ceva cat mai bun .. vroiam nou , ca na , sa stau linistit.. dar daca zici ca ar fi destul de scump .. o sa incerc si asa. Ms .
Ma, eu unu asa vad o solutie buna, acum fiecare se orienteaza dupa bunul plac...
sprinter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -