Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 22:22   #1
neluvio

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1
Default bmw 318 tds nu trage

salutare tuturor, am si eu o prblma, am un bmw 318 turbodiesel compact,de fapt am avut o multime de prblme cu el, am revizionat pompa de injecti si turbina,dar masina tot nu are putere,in panta trage in salturi si intr-a patra daca am masina in fata si merge incet cind incerc sa dapasesc pleaca fffoarte incet (80 km /h)de multe oti ma las pagubas daca vad masina departe pe contrasens ptr ca nu stiu daca am timp.daca apas pedala pina la fund incepe sa se accelereze dupa ce incep sa ridic piciorul. mu prea ma pricep dar eu cred ca o masina ar trebui sa se accelereze in momentul in care incepi sa calci pedala, nu cind o lasi, si mai face si galagie mare
sper sa ma puteti ajuta si va multumesc
neluvio is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 17:59   #2
BulgaruMc

Stage 1
 
BulgaruMc's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 17
Default Re: bmw 318 tds nu trage

.....
BulgaruMc is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 05:34   #3
seliuc daniel

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 138
Default Re: bmw 318 tds nu trage

salut, vezi filtrul de motorina(daca nu vrei sa_l schimbi, spalal cu benzina si pune_l apoi la uscat apoi monteaza_l inapoi) daca nu vezi rezultate verifica debitul la pompa de motorina, de preferat pe un banc de teste. inclin sa cred ca e pompa dar intai vezi ce faci cu filtrul. daca scoate fum in exces posibil sa fie turbina. oricum incearca de inceput cu filtrul.
seliuc daniel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -