Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-09, 20:22   #1
elefantzel

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 20
Default cine ma ajuta cu izolatia ptr motor? help

Salut.Am un bmw 318i din 92' si de cand am cumparat`o, se pare ca nu are izolatia aia de sub capota de la motor, pe care majoritatea bmw`urilor o are.Din cate am inteles este izolatie si fonica si termica...am tot cautat pe net,dar nici un site nu avea asa ceva...ma intereseaza sa fie la fel cum este aia originala,nu sa bag vata de sticla sau mai stiu eu ce materiale izolante. stie cineva pe unde gasesc asa ceva?vreo adresa de net,sau adrese din Constanta,sau un nr de tel ceva sa fac comanda??? plzzz
elefantzel is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 21:31   #2
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: cine ma ajuta cu izolatia ptr motor? help

cat oferi p piesa originala in stare perfecta ?
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 21:52   #3
elefantzel

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 20
Default Re: cine ma ajuta cu izolatia ptr motor? help

Quote:
Originally Posted by brownshark View Post
cat oferi p piesa originala in stare perfecta ?
pai nu stiu...mam uitat la mai multe anunturi...si am gasit piesa originala cum zici tu.. capitonaj .. cam pe la 50 ron..acum zimi tu cu cat o dai?
elefantzel is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 16:42   #4
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: cine ma ajuta cu izolatia ptr motor? help

este vorba de capitonajul capotei. se gaseste, nu la 50 de ron, din pacate se cere ceva mai mult pe el (si eu il am cam rupt si nu m-am indurat sa-mi iau altul). In principiu e izolatie termica pentru vopseaua de pe capota. E compusa dint-un fel de burete comprimat intre doia foi de material (nu stiu exact ce material e). uite aici un exemplu http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...r-2390818.html
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 19-12-09, 16:53   #5
elefantzel

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 20
Default Re: cine ma ajuta cu izolatia ptr motor? help

Quote:
Originally Posted by rdy4ever View Post
este vorba de capitonajul capotei. se gaseste, nu la 50 de ron, din pacate se cere ceva mai mult pe el (si eu il am cam rupt si nu m-am indurat sa-mi iau altul). In principiu e izolatie termica pentru vopseaua de pe capota. E compusa dint-un fel de burete comprimat intre doia foi de material (nu stiu exact ce material e). uite aici un exemplu http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...r-2390818.html
dap...oricum se simte diferentza daca ai capitonaj sau nu...a mea e mai zgomotoasa decat un bmw acelasi model carea are capitonaj...
elefantzel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -